« cofnijHyaluronic acid
Wypełnianie i usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny i dający szybkie efekty w wielu obszarach. Kwas hialuronowy stosuje się pod oczy, aby rozjaśnić cienie i usunąć dolinę łez. Usta wzmocnione kwasem hialuronowym wyglądają pełniej. Kwas daje też świetne efekty w usuwaniu zmarszczek palacza, na czole, bruzd nosowo wargowych, marionetki czy kurzych łapek. Poradzi sobie ze zmarszczkami na szyi i dekolcie. Pozwala także wymodelować twarz i poprawić jej kontur.
Co to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w skórze substancja, odpowiedzialna za jej prawidłową jędrność, napięcie i nawilżenie. Jej podstawowym zadaniem w organizmie jest wiązanie wody i właściwe nawilżenie skóry, jest też cegiełką budulcową do produkcji prawidłowej jakości włókien kolagenowych.. W miarę upływu lat i starzenia się organizmu zawartość kwasu hialuronowego spada. W wyniku jego niedoboru następuje degeneracja tkanek, co skutkuje pojawianiem się bruzd i zmarszczek oraz utratą objętości i grawitacyjnym opadaniem tkanek. Twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i smutną, pogłębiają się cienie pod oczami, zaciera się kontur żuchwy. Usta zwężają się, a ich kąciki opadają. Skóra szyi wiotczeje, na dekolcie pojawiają się zmarszczki (szczególnie wyraźnie widoczne rano, zaraz po przebudzeniu). W miarę upływu lat ulega również zanikowi tkanka podporowa np. w okolicy policzków, skroni i dolin łez, co powoduje opadanie tkanek twarzy ku dołowi.
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
Są jednak metody, aby niedobory te zminimalizować. Służą do tego specjalne preparaty, tzw. wypełniacze. To produkty do iniekcji zawierające usieciowany kwas hialuronowy, który podany w konkretne bruzdy i zmarszczki wygładza je. Dzięki preparatom z kwasem hialuronowym możemy w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny odbudować struktury skóry, wymodelować policzki i odwrócić grawitacyjne opadanie tkanek.
Przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
Przed zabiegiem lekarz ocenia stan skóry. Jest to konieczne, aby dobrać preparat o odpowiedniej gęstości i plastyczności w celu uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego. Dobór wypełniacza uzależniony jest od rodzaju problemu oraz obszaru skóry, z jakim pacjent przychodzi. Innym preparatem wypełnia się zmarszczki na czole, a inny dobierzemy do usuwania zmarszczek pod oczami. Jeszcze inny usunie zmarszczki na szyi.
Następnie lekarz przedstawia pacjentowi zakres zabiegu i przystępuje do działania. Przed iniekcją skóra pacjenta zostaje znieczulona, w trakcie są odczuwalne niewielkie ukłucia. Wypełniacze wstrzykiwane w skórę mają za zadanie wygładzić i rozprostować zmarszczki i bruzdy. Aby z kolei wymodelować twarz i nadać jej młodszy wygląd preparat z kwasem hialuronowym podawany jest do głębszych tkanek.
Zabieg trwa ok. pół godziny i pierwszy efekt jest widoczny od razu. Następuje wygładzenie skóry, poprawa jej jędrności, poprawa owalu twarzy, konturu ust.
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekty
Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 8-12 miesięcy, ale mogą w tym przypadku wystąpić indywidualne różnice w jego utrzymywaniu, które zależne są od:
- miejsca podania;
- trybu życia;
- restrykcyjnej diety;
- nadmiernego opalania się;
- intensywnych ćwiczeń;
- ogólnego stanu zdrowia.
Objawy niepożądane po zabiegu:
Może pojawić się nieznaczny obrzęk i zaczerwienienie w miejscu iniekcji, pojedyncze siniaki ustępujące w ciągu kilku dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć.
ok. 30 - 45 min. | |
1 zabieg co 8-12 miesięcy | |
brak | |
od 1000 zł |
Gama niedoskonałości estetycznych, w których kwas hialuronowy jest znakomitym rozwiązaniem jest naprawdę imponująca. Specjaliści warszawskiej Kliniki Sthetic wykonują zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym w następujących problemach:
- zmarszczki skóry czoła;
- zmarszczki okolicy oczu;
- cienie pod oczami;
- obecność doliny łez;
- zanik tkanki podporowej w okolicy skroniowej i okolicy policzków;
- podkreślenie łuków jarzmowych i okolicy policzków;
- zmarszczki palacza;
- wąskie usta;
- zanik czerwieni wargowej;
- bruzdy nosowo-wargowe;
- bruzdy marionetki;
- cofnięta broda;
- zatarcie konturu żuchwy;
- zmarszczki szyi;
- zmarszczki dekoltu;
- zmarszczki okolic łokci;
- zmarszczki okolic kolan;
- utrata objętości i sprężystości skóry dłoni.
- ciąża i okres karmienia;
- aktywna choroba nowotworowa;
- choroby autoimmunologiczne;
- aktywna infekcja;
- stany zapalne i infekcja w miejscu iniekcji np. zakażenie, opryszczka;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.