« cofnijLaserowe usuwanie przebarwień
Powstają najczęściej na najbardziej wyeksponowanych częściach ciała, czyli twarzy, na dekolcie i dłoniach. Przebarwienia, będące niechcianą pamiątką po słonecznym urlopie czy stosowaniu leków hormonalnych, wymagają niekiedy zdecydowanego działania. Do skutecznych rozwiązań należy na pewno laserowe usuwanie przebarwień.
Wskazania:
- Przebarwienia posłoneczne
- Plamy starcze
- Piegi
- Przebarwienia polekowe
W jaki sposób działa laserowe usuwanie przebarwień?
Zaletą laserowego usuwania przebarwień jest uszkadzanie komórek zawierających melaninę, czyli naturalny barwnik zawarty w skórze, przy jednoczesnym braku oddziaływania na zdrowe komórki. Dodatkowo nie naruszana jest i nie przerywana ciągłość tkanek, dzięki czemu bezpieczeństwo zabiegów laserem kształtuje się na wysokim poziomie.
Światło emitowane przez wiązkę lasera pochłaniane jest przez struktury zawierające melaninę, po czym zostaje ono zamienione na energię cieplną. Znaczne podgrzanie prowadzi do uszkodzenia tych struktur, a w efekcie do zlikwidowania ciemnych plam na powierzchni skóry.
Przebieg zabiegu
Laser za pomocą specjalnej głowicy jest przykładany do leczonych miejsc w taki sposób, aby jego wiązki docierały jedynie tam, gdzie nagromadzony jest barwnik
Efekty zabiegu
Zależą one od natężenia zmian, jednak zabieg laserowy jest w stanie wyeliminować większość przebarwień o różnym podłożu. Laserowe usuwanie przebarwień jest skuteczne i bezpieczne, ale jego pełne rezultaty otrzymuje się dopiero po upływie 4 tygodni, kiedy to całkowicie zakończy się proces regeneracji tkanek. Czasem zalecane jest powtórzenie zabiegu w celu wyeliminowania bardziej widocznych zmian barwnikowych.
Ewentualne skutki uboczne
Po zabiegu laserowym przez kilka dni może utrzymywać się zaczerwienienie skóry i jest to całkowicie normalne. Po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych dlatego zaleca się stosowanie kremów z filtrem SPF50.
od 200 zł |
- Przebarwienia posłoneczne
- Plamy starcze
- Piegi
- Przebarwienia polekowe
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Terapia pochodnymi wit. A
- Świeża opalenizna
- Stany zapalne skóry
- Choroby nowotworowe
- Stosowanie leków światłouczulających
- Eliminacja większości przebarwień o różnym podłożu