fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Kolano skoczka – jak leczyć tę popularną kontuzję?

Entezopatia więzadła rzepki, określana potocznie jako kolano skoczka to schorzenie, do którego dochodzi na skutek przeciążenia wiązadła, co w konsekwencji prowadzi do stanu zapalnego. Choć skoki faktycznie mogą przyczynić się do powstania tego rodzaju kontuzji, nie są one jedyną przyczyną jej występowania. Na kolano skoczka cierpią bowiem m.in. piłkarze, koszykarze czy siatkarze, ale też osoby z nadwagą, patologiczną mobilnością stawu kolanowego czy osłabionymi mięśniami. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jak objawia się entezopatia więzadła rzepki i przedstawiamy metody jej leczenia, które dostępne są w Klinice Sthetic dr Jagielskiej.

Entezopatia więzadła rzepki – objawy

Głównym objawem kolana skoczka jest kłujący ból w okolicy rzepki, który z początku pojawia się jedynie po wysiłku fizycznym. Z czasem ból nasila się również podczas ruchu stawu, np. przy wykonywaniu skoków i schodzeniu po schodach. Często zdarza się również, że w obrębie stawu kolanowego dochodzi do obrzęku i sztywności stawu. Mięśnie stają się osłabione, a chory może mieć problemy z wyprostowaniem kolana. Zdarza się również, że utyka. Nieleczone kolano skoczka może z czasem doprowadzić do zerwania rzepki.

Leczenie kolana skoczka w Klinice Sthetic

Nasza Klinika dysponuje nie tylko profesjonalnym zespołem lekarzy ortopedów, ale też nowoczesnym sprzętem służącym do małoinwazyjnego lub całkowicie bezinwazyjnego leczenia schorzeń natury ortopedycznej. W przypadku entezopatii więzadła rzepki naszym pacjentom zaproponować możemy trzy skuteczne zabiegi:

Terapia Orthokine

Ta autologiczna terapia, polegająca na podawaniu białek przeciwzapalnych, które pozyskiwane są z krwi chorego i trafiają bezpośrednio w źródło zapalenia to metoda nieinwazyjna, bezpieczna, a co najważniejsze – przynosząca bardzo dobre efekty w przypadku entezopatii, czyli m.in. kolana skoczka, łokcia golfisty i tenisisty oraz ostrogi piętowej.

Komórki macierzyste

Leczenie urazów stawu kolanowego komórkami macierzystymi może przynieść doskonałe efekty, a w niektórych przypadkach zastąpić leczenie operacyjne. Komórki macierzyste wykazują bardzo silne właściwości regeneracyjne tkanek chrzęstnych i kostnych. Ich wprowadzanie do kolana działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

PRP

PRP to metoda coraz częściej stosowana w leczeniu narządów ruchu, a większość badań klinicznych wskazuje na jej przydatność również w przypadku entezopatii. Stosowanie PRP ma ponadto korzystny wpływ na redukcję bólu w obrębie chorego stawu. Warto dodać, że metoda PRP ma autologiczne pochodzenie i nie powoduje znaczących efektów ubocznych.

Konsultacja ortopedyczna w Sthetic

Jeśli odczuwasz ból w kolanie, nie lekceważ go i koniecznie umów się na wizytę w naszej Klinice. To nie musi, ale może być właśnie entezopatia więzadła rzepki. To jednak stwierdzić może wyłącznie lekarz ortopeda, który przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i wykona (a w razie potrzeby także zleci) wszystkie potrzebne badania. Pamiętaj, że im szybciej wdrożone zostanie właściwe leczenie, tym szybciej wrócisz do pełnej sprawności, dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer