fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Kontuzje i urazy ortopedyczne – jak zapobiegać i jak leczyć?

W naszych wpisach wielokrotnie podkreślaliśmy, że jeśli chodzi o problemy natury ortopedycznej, takie jak urazy czy kontuzje, nikt z nas nie jest w 100% bezpieczny. Dlaczego? Ponieważ nie dotyczą one, jak błędnie sądzą niektórzy, wyłącznie sportowców. Mało tego: wiele z nich zdarza się w pracy (niekoniecznie fizycznej!), a także w domu, podczas wykonywania codziennych, rutynowych czynności. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie tym najczęstszym problemom ortopedycznym. Dowiesz się, w jaki sposób możesz im zapobiegać, a jeśli już Ci się przytrafią – jakimi metodami wyleczysz je w warszawskiej Klinice Sthetic dr Jagielskiej.

Pozornie niegroźne dolegliwości

Urazy czy kontuzje nie zawsze od razu dają o sobie znać. Wiele pozornie niegroźnych problemów ortopedycznych staje się bardzo poważnymi również dlatego, że pacjenci próbują leczyć je na własną rękę i zbyt późno zgłaszają się po profesjonalną pomoc medyczną. Najczęstsze urazy dotyczą przede wszystkim stawu skokowego, łokciowego i barkowego, a ich przyczyną niekoniecznie bywa jednorazowy epizod, a często stałe poddawanie tych stawów przeciążeniom. Zobaczmy zatem, w jaki sposób „zapracować” można na tego rodzaju dolegliwości i co zrobić, by do nich nie dopuścić.

 Zadbaj o odpoczynek

Ludzkie stawy są z natury mało odporne na ruchy powtarzalne. Oznacza to, że do poważnych i częstych schorzeń, takich jak chociażby łokieć golfisty, łokieć tenisisty, zapalenie kaletki podbarkowej czy zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych dochodzić może niemal niezauważalnie (przynajmniej na początkowym etapie). Przeciążenia nie muszą być wcale duże – ważne, że są częste, co z czasem prowadzi do coraz bardziej zaawansowanych zmian w obrębie stawu. W jaki sposób można temu przeciwdziałać? Przede wszystkim dbając o odpoczynek (regenerację). To jednak nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza gdy wspomniane obciążenia związane są z wykonywanym przez nas zawodem. A trzeba wiedzieć, że do niektórych schorzeń (jak np. łokieć tenisisty) dojść może nawet u osób, których ruchy ograniczają się niemal wyłącznie do obsługi komputerowej myszy…

Zabij potwora, póki jest jeszcze mały…

Najlepszą radą, jaką możemy Ci dać, jest to, byś nie lekceważył swoich problemów ortopedycznych. Jeśli w Twoim łokciu, barku czy kolanie od kilku dni pojawia się ból, jest niemal pewne, że doszło do urazu. Na tym etapie dolegliwości nie wyłączą Cię jeszcze z aktywnego życia, prawdopodobnie nie będą też pojawiały się w stanie spoczynku. Niestety – tylko do czasu. Zaniedbane urazy i kontuzje dadzą o sobie znać. Nasilą się lub przypomną o sobie po kilku miesiącach, a nawet latach. Wtedy jednak ich leczenie będzie dużo bardziej skomplikowane. A także o wiele bardziej czasochłonne i kosztowne. Dlatego, jeśli już teraz odczuwasz jakikolwiek dyskomfort, zgłoś się do Kliniki Sthetic dr Jagielskiej i pozwól, by Twoim problemem zajął się nasz lekarz ortopeda. W zależności od dolegliwości, z którą się zgłosisz, zaproponuje Ci on najskuteczniejsze, indywidualnie dobrane leczenie.

Ortopedia w Sthetic – nowoczesny sprzęt, doświadczeni specjaliści, wysoka skuteczność

W naszej Klinice stosujemy metody leczenia ortopedycznego oparte na komórkach macierzystych, kwasie hialuronowym i PRP. W naszej ofercie znajdują się ponadto terapia Orthokine, a także terapia komórkowa Arthrex ACP. O każdej z nich przeczytasz więcej na tej stronie. Zaletą stosowanych przez nas metod leczenia ortopedycznego jest przede wszystkim ich nieinwazyjność i wysoka skuteczność. Nasza Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, a nad przebiegiem każdego z zabiegów czuwają najlepsi lekarze ortopedzi.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer