fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Łokieć tenisisty – czym jest, jak się objawia i jakie są metody leczenia

Czy łokieć tenisisty to schorzenie, którym zagrożone są wyłącznie osoby grające w tenisa? Absolutnie nie – stanowią one zaledwie około 10% przypadków. Pozostałe to m.in. przedstawiciele takich grup jak: pracownicy biurowi, mechanicy czy informatycy. O tym, co dzieje się z włóknami kolagenowymi ścięgien, kiedy choroba zaatakuje, a także o jej objawach i sposobach leczenia, które ma w swojej ofercie Klinika Sthetic dr Jagielskiej, przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Łokieć tenisisty – przyczyny

Za główną przyczynę choroby zwanej potocznie łokciem tenisisty uważa się zmiany o charakterze degeneracyjnym. Powodują je długotrwałe przeciążenia ręki podczas ruchów nadgarstka. Może dojść do nich podczas wykonywania pracy fizycznej (np. przy używaniu różnego rodzaju narzędzi dla mechaników), ale również podczas np. pisania na klawiaturze czy posługiwania się myszą komputerową. Urazy i przeciążenia uszkadzają strukturę włókien kolagenowych ścięgien i prowadzą do zaburzeń ukrwienia okolic przyczepu.

Główne objawy choroby łokieć tenisisty

Objawem łokcia tenisisty jest przede wszystkim ból po stronie bocznej stawu łokciowego (może promieniować w kierunku przedramienia i nadgarstka). Pojawia się on zwykle podczas zaciskania dłoni, chwytania, a także przy wykonywaniu ruchów przedramienia (m.in. obracania czy prostowania nadgarstka). Jeśli choroba jest już w stadium zaawansowanym, ból może pojawiać się także w spoczynku. Zdarza się, że schorzeniu towarzyszy również obrzęk (po stronie zewnętrznej łokcia).

Łokieć tenisisty – domowe sposoby czy profesjonalne zabiegi?

Czy łokieć tenisisty to choroba, którą można wyleczyć tzw. domowymi sposobami? Jeśli zmiany we włóknach kolagenowych ścięgien są niewielkie, można oczywiście próbować oszczędzać rękę i nie wykonywać czynności, które ją dodatkowo obciążają i które powodują ból. Niestety – wiele osób nie może sobie na to pozwolić, jako że czynności te łączą się bezpośrednio z wykonywanym przez nie zawodem. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele metod skutecznego leczenia tej utrudniającej życie dolegliwości. “Warto pamiętać, by przede wszystkim nie lekceważyć objawów. Osłabiona tkanka dużo gorzej reaguje na dalsze przeciążenia, a im później zgłosimy się do specjalisty, tym bardziej zaawansowane będą zmiany i tym trudniejsze i dłuższe będzie samo leczenie” – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic.

Leczenie łokcia tenisisty – wybór najlepszej metody

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć łokieć tenisisty, już dziś skontaktuj się z Kliniką Sthetic i umów się na konsultację. Nasz lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, przyjrzy się objawom i wybierze najlepsze metody leczenia. W naszej ofercie znajdują się obecnie następujące zabiegi, które leczą tę dolegliwość:

  • Technologia pozyskująca komórki macierzyste w drodze liposukcji, wykorzystywana w odbudowie zniszczonej tkanki.
  • Kwas hialuronowy – optymalizacja leczenia dysfunkcji ścięgien powstałych m.in. w wyniku zmian przeciążeniowych, jak ma to miejsce m.in. przy łokciu tenisisty.
  • Coraz powszechniej stosowane w leczeniu entezopatii PRP, którego zaletą są przede wszystkim łatwość przygotowania i mała inwazyjność.
  • Bezpieczna, nieinwazyjna i efektywna terapia Orthokine, polegająca na podawaniu białek przeciwzapalnych (IL-1RA) bezpośrednio w źródło zapalenia.
  • Terapia komórkowa Arthrex ACP – najbardziej zaawansowany technologicznie system przygotowania materiału pobranego bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta dostępny w Polsce.

Klinika Sthetic dr Jagielskiej serdecznie zaprasza na konsultacje!

 

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer