fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Ortopedia Warszawa – skuteczne metody leczenia urazów i schorzeń u seniorów

Osoby, które przekroczyły 65. rok życia, szczególnie mocno narażone są na urazy i schorzenia natury ortopedycznej. Doświadczeni specjaliści i bardzo nowoczesny sprzęt medyczny, którym dysponujemy w warszawskiej Klinice Sthetic dr Jagielskiej, pozwalają nam zapewnić seniorom doskonałą opiekę i wdrożyć skuteczne leczenie nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. O tym, do jakich urazów i schorzeń ortopedycznych dochodzi w grupie pacjentów 65+ najczęściej, o ich możliwych przyczynach, a także o metodach terapii, które stosujemy w Sthetic, przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Najczęstsze problemy ortopedyczne w grupie seniorów

W okolicach 65. roku życia wiele osób zaczyna borykać się z zaburzeniami równowagi. Często to właśnie one stają się bezpośrednią przyczyną groźnych upadków, które mogą zakończyć się nie tylko stłuczeniami czy zwichnięciami. „Jeśli pacjent dotknięty jest na przykład osteoporozą, a więc występuje u niego patologiczne zredukowanie masy kości, dojść może do skomplikowanych nierzadko złamań, np. nadgarstka, kości udowej czy biodra” – wyjaśnia dr Szymański z Kliniki Sthetic. Seniorzy w większym stopniu narażeni są również na urazy ortopedyczne będące wynikiem nadwagi, przeciążeń oraz zaniedbanych lub niezaleczonych w przeszłości kontuzji. Częściej niż u osób młodszych występują u nich również problemy ze stawami.

Metody terapii stosowane w chorobach ortopedycznych

Pacjenci w wieku 65+ borykają się często z jeszcze jednym problemem: po urazach, których doznają, zwykle wracają do zdrowia znacznie wolniej niż osoby młodsze. Co oczywiście nie oznacza, że procesu tego nie da się przyspieszyć. Tu z pomocą przychodzą nam nowoczesne urządzenia medyczne, innowacyjne technologie i doświadczeni lekarze ortopedzi z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej. A oto jakie metody leczenia stosujemy w przypadku schorzeń ortopedycznych, które często dotykają seniorów:

Terapia Orthokine

Ta autologiczna terapia polega na podawaniu bezpośrednio w źródło zapalenia białek przeciwzapalnych, które pozyskiwane są z krwi chorego i namnażane dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik własnych. Orthokine świetnie sprawdza się w leczeniu bólu i stanów zapalnych, entezopatii (np. kolano skoczka, ostroga piętowa, łokieć tenisisty), a także zmian degeneracyjnych stawów.

Komórki Macierzyste

Pozyskane w drodze liposukcji komórki macierzyste okazały się bardzo skuteczne w terapii regeneracyjnej (odbudowa zniszczonej tkanki). Terapię stosuje się również w przypadku zaburzenia i opóźnienia zrostu kostnego, entezopatii, uszkodzeń chrząstki stawowej oraz bólu stawów. Wspomagająco komórki macierzyste wykorzystuje się też w leczeniu złamań kostnych.

Kwas hialuronowy

Choć wiele osób kojarzy go przede wszystkim z medycyną estetyczną, kwas hialuronowy z powodzeniem wykorzystywany jest również w ortopedii. Sprawdza się w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a także przy optymalizacji leczenia dysfunkcji ścięgien i wiązadeł, które powstały w wyniku urazu (np. skręcenia stawu) czy zmian o charakterze przeciążeniowym.

PRP

Metoda ta stosowana jest coraz częściej w leczeniu uszkodzeń narządów ruchu oraz w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Opóźniony zrost kostny również może być wskazaniem do zastosowania PRP. Co więcej, metoda pozwala też na przyspieszenie procesów gojenia po leczeniu operacyjnym, a także po urazach, które nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego.

Terapia komórkowa Arthrex ACP

Ta rewitalizująca tkanki poprzez aplikację osocza bogatopłytkowego metoda jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie dostępnym w Polsce systemem przygotowania materiału pobranego od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Terapię komórkową Arthrex ACP z powodzeniem wykorzystuje się m.in. przy uszkodzeniach ścięgien, wiązadeł i mięśni, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zaburzeniach zrostu kostnego oraz entezopatii.

Konsultacje ortopedyczne w Warszawie

Jeśli Ty sam lub bliskie Ci osoby zmagacie się ze schorzeniami ortopedycznymi, które negatywnie wpływają na jakość Waszego życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie, już dziś zgłoście się na konsultację w warszawskiej Klinice Sthetic. Nasi lekarze zaproponują Wam najskuteczniejsze metody leczenia, dostosowane konkretnie do Waszego przypadku.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer