fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Ostroga piętowa – charakterystyka, objawy i metody leczenia

Zapalenie rozcięgna podeszwowego, nazywane potocznie ostrogą piętową, to dość częste schorzenie, które może utrudniać, a niekiedy wręcz uniemożliwiać poruszanie się. Na czym konkretnie polega ta choroba? W jaki sposób się objawia? Czy można wyleczyć ją domowymi sposobami? Jakie profesjonalne zabiegi leczenia ostrogi piętowej ma w swojej ofercie Klinika Sthetic dr Jagielskiej? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Ostroga piętowa – na czym polega schorzenie i kogo najczęściej dotyka?

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to następstwo zmian zwyrodnieniowych. Skutkują one powstaniem narośli kostnej na guzie piętowym. Narośl ta podrażnia rozcięgno, powodując proces zapalny o przewlekłym charakterze. Na ostrogę piętową stosunkowo często cierpią osoby, u których nie zostały wyleczone kontuzje, przez co stopa nieprawidłowo układa się podczas chodzenia. Szczególnie narażeni na to schorzenie są ci, którzy uprawiają sporty obciążające stopy (np. biegacze, koszykarze). Chorobę wywołać mogą również takie czynniki jak nieodpowiednio dobrane obuwie (zwłaszcza to na obcasie lub zbyt duże), nadwaga i otyłość oraz płaskostopie. Zapalenie rozcięgna podeszwowego dotyka również osoby, które, zwykle z racji wykonywanego zawodu, spędzają wiele godzin dziennie w pozycji stojącej. Ryzyko wystąpienia schorzenia rośnie ponadto wraz z wiekiem.

Objawy ostrogi piętowej

Pierwszy objaw zapalenia rozcięgna podeszwowego to pulsujący ból pięty, który nasila się szczególnie na początku ruchu (np. podczas porannego wstawania z łóżka). Ból często staje się mniejszy w miarę kolejnych kroków, jednak może pojawić się znów podczas pokonywania długich dystansów. “Warto zaznaczyć, że ostroga piętowa tylko na początku objawia się bólem, który szybko możemy niejako rozchodzić. Jeśli zlekceważymy te pierwsze objawy, ból dość szybko zacznie pojawiać się również w spoczynku i z upływem czasu może stać się na tyle silny, że będzie powodował nawet trudności w chodzeniu. Niestety tak zwane domowe sposoby leczenia w przypadku zapalenia rozcięgna podeszwowego nie sprawdzają się” – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic.

Wizyta u specjalisty i wybór metody leczenia

Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy, które mogą wskazywać na zapalenie rozcięgna podeszwowego, jak najszybciej zgłoś się na konsultację medyczną w Klinice Sthetic. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i dokładnie zapozna się z problemem, następnie zaś wybierze najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę leczenia. Aktualnie dla osób cierpiących na ostrogę piętową mamy do zaproponowania cztery różne zabiegi:

  • Komórki macierzyste (intensywnie wykorzystywane w medycynie estetycznej, ale coraz częściej również w ortopedii, w tym konkretnie w przypadku zapalenia rozcięgna podeszwowego).
  • PRP (metoda coraz powszechniej stosowana nie tylko w chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale również w leczeniu uszkodzeń narządów ruchu).
  • Terapia Orthokine (nieinwazyjna terapia autologiczna, która polega na podawaniu białek przeciwzapalnych pozyskanych z krwi chorego bezpośrednio w źródło zapalenia i ich namnożeniu przez zastosowanie specjalnych technik własnych).
  • Terapia komórkowa Arthrex ACP (najbardziej zaawansowany technologicznie system przygotowania materiału pobranego bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta dostępny w Polsce; wskazaniem do tej terapii jest m.in. ostroga piętowa).

Zarezerwuj wizytę w Klinice Sthetic już dziś!

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer