fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Proces gojenia po złamaniu da się przyspieszyć – poznaj metody, które stosujemy w warszawskiej Klinice Sthetic

Złamałeś rękę lub nogę i masz wrażenie, że proces gojenia nie przebiega tak sprawnie, jak przewidywali lekarze? Wciąż czujesz, że do pełnej sprawności kończyny jeszcze długa droga i chciałbyś przyspieszyć ten proces? Czy wiesz, że do opóźnienia gojenia kostnego przyczyniać mogą się nie tylko typ i lokalizacja złamania, ale również takie czynniki jak chociażby palenie papierosów czy otyłość? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, z jakich nowoczesnych zabiegów oferowanych w Klinice Sthetic dr Jagielskiej możesz skorzystać, by przyspieszyć gojenie kostne, a co za tym idzie – szybciej wrócić do pełnej aktywności.

Przyczyny opóźnień gojenia kostnego i najlepsze metody jego leczenia

Złamanie złamaniu nierówne – to oczywiste. Kość ręki czy nogi może jedynie lekko pęknąć, ale może też zostać poważnie naruszona. Na opóźnienia gojenia kostnego może wpływać typ, ale także lokalizacja złamania. Co więcej, przy złamaniach otwartych wolniejsze gojenie powodować mogą infekcja albo ubytek tkanki kostnej. Jeśli palisz papierosy, jesteś cukrzykiem lub cierpisz na otyłość, również musisz liczyć się z możliwością wystąpienia zaburzeń gojenia kostnego. Mogą powodować je także niektóre choroby wątroby, a także zaburzenia wydzielania hormonu wzrostu. „Metody leczenia opóźnienia gojenia kostnego nasi lekarze dobierają indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę zarówno miejsce i typ złamania, jak i ewentualne schorzenia, na które pacjent cierpi” – tłumaczy dr Tomasz Szymański z Kliniki Sthetic. „Jednak najbardziej skuteczne zabiegi, które znacząco przyspieszają proces gojenia po złamaniach, to przede wszystkim terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) i terapia wykorzystująca komórki macierzyste” – dodaje.

Zaburzenia gojenia kostnego – terapia metodą PRP

PRP to metoda małoinwazyjna i łatwa w przygotowaniu, która standardowo stosowana jest właśnie w tych przypadkach, w których mamy do czynienia z opóźnionym zrostem kostnym. Jej zaletą jest brak znaczących efektów ubocznych i brak konieczności rekonwalescencji. Podczas przygotowania do zabiegu w Sthetic uwagę szczególną przywiązujemy do właściwego przygotowania preparatu i określenia właściwej dawki iniekcyjnej, jako że to m.in. te właśnie czynniki znacząco wpływają na przydatność terapii osoczem bogatopłytkowym w zaburzeniach gojenia kostnego.

Przyspieszenie gojenia po złamaniach – komórki macierzyste

Terapia komórkami macierzystymi bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu zaburzeń i opóźnień zrostu kostnego. Technologia polegająca na pozyskiwaniu tychże komórek w drodze liposukcji pozwala na otrzymanie ich ogromnej, liczonej w milionach ilości, a następnie zastosowanie ich w celu odbudowy zniszczonej, np. na skutek złamania, tkanki, albowiem komórki macierzyste wykazują silne właściwości regeneracyjne zarówno tkanki chrzęstnej, jak i kostnej. Podobnie jak ma to miejsce przy PRP, w przypadku komórek macierzystych po zabiegu również nie jest wymagana rekonwalescencja.

Ortopedia Warszawa – zgłoś się na konsultację

Jeśli obawiasz się, że proces gojenia Twojej kończyny nie przebiega tak sprawnie, jak powinien, nie trać czasu – już dziś skontaktuj się z warszawską Kliniką Sthetic dr Jagielskiej i umów się na konsultację. Nasz lekarz ortopeda przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zaproponuje najbardziej skuteczną metodę przyspieszenia zrostu kostnego – tak, byś już niebawem wrócił do pełnej sprawności.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer