fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Przewlekłe zapalenie stawów – rodzaje, objawy i metody leczenia w warszawskiej Klinice Sthetic

Choć o przewlekłym zapaleniu stawów mówi się często jako o jednej chorobie, w rzeczywistości znane jest obecnie ponad sto rodzajów tego schorzenia. Co więcej, praktycznie u każdego pacjenta jego przebieg jest nieco inny. To z kolei oznacza, że osoba cierpiąca na przewlekłe zapalenie stawów nie powinna podejmować prób samodzielnego leczenia tej podstępnej choroby. Tylko bowiem doświadczony lekarz ortopeda będzie w stanie ocenić, z jakim jej rodzajem mamy do czynienia. I tylko on będzie umiał dobrać optymalny rodzaj terapii dla konkretnego pacjenta. O rodzajach, objawach, a także o metodach leczenia przewlekłego zapalenia stawów, które stosujemy w Klinice Sthetic dr Jagielskiej przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Przewlekłe zapalenie stawów – najczęstsze rodzaje schorzenia

Z oczywistych powodów nie będziemy w stanie opisać wszystkich (czyli ponad stu) rodzajów przewlekłego zapalenia stawów. Wymienimy zatem te, z którymi spotkać się można najczęściej. Są to RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), dna moczanowa (czyli artretyzm, lub też podagra, gdy schorzenie obejmuje palce stóp), toczeń rumieniowaty układowy (choroba autoimmunologiczna, która może obejmować również stawy), młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (zapalna choroba stawów występująca przed szesnastym rokiem życia) oraz osteoartroza (choroba zwyrodnieniowa stawów).

Przykładowe objawy choroby

Ponieważ, o czym już wspominaliśmy we wstępie, przebieg przewlekłego zapalenia stawów wygląda nieco inaczej u każdego pacjenta, nie sposób wymienić wszystkich objawów, które towarzyszyć mogą temu schorzeniu. Można jednak, podobnie jak w przypadku jego rodzajów, podjąć próbę wypunktowania tych najczęstszych. „Będą to przede wszystkim: ból w obrębie stawów, ich sztywność (w początkowej fazie przede wszystkim po okresie bezruchu, a więc np. po porannym wstaniu z łóżka), a także obrzęk. Innym, dość charakterystycznym, objawem przewlekłego zapalenia stawów może być również poszerzenie obrysu obszaru zajętego chorobą” – mówi dr Szymański z Kliniki Sthetic.

Przewlekłe zapalenie stawów – metody terapii

Choć leczenie przewlekłego zapalenia stawów nie należy do najłatwiejszych, w Klinice Sthetic dr Jagielskiej stawiamy przede wszystkim na dwie metody terapii, których skuteczność potwierdzają nie tylko przeprowadzane na przestrzeni lat badania, ale również pozytywne opinie naszych pacjentów. Są to:

Zabieg PRP

Coraz powszechniej stosowany w terapii uszkodzeń narządów ruchu, ale również w schorzeniach dotyczących zmian zwyrodnieniowych stawów. Przydatność PRP w leczeniu choroby zwyrodnieniowe stawów potwierdza większość dostępnych w literaturze badań klinicznych i – co niezwykle istotne – efektywność takiego leczenia jest długoterminowa. Ta autologiczna metoda jest ponadto małoinwazyjna i łatwa w przygotowaniu. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych schorzeń, jak chociażby artroza, ogromne znaczenie dla powodzenia terapii ma czas – im szybciej wdrożone zostanie leczenie, tym będzie ono skuteczniejsze i potrwa krócej.

Zabieg Orthokine

Podobnie jak PRP, terapia Orthokine również jest terapią autologiczną. Polega ona na podawaniu białek przeciwzapalnych pozyskanych z krwi pacjenta bezpośrednio w źródło zapalenia, a następnie ich namnożeniu przez zastosowanie specjalnych technik własnych. To rozwiązanie bezpieczne, nieinwazyjne, a przede wszystkim bardzo efektywne. Zabieg Orthokine świetnie sprawdza się m.in. w przypadku przewlekłego zapalenia oraz dolegliwości bólowych stawów.

Ortopedia Warszawa – zaproszenie na konsultację

Pamiętaj, że przewlekłe zapalenie stawów to jedna z tych chorób, w przypadku których czas ma ogromne znaczenie. Jeśli zatem odczuwasz niepokojące dolegliwości nie czekaj – już dziś zgłoś się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej i skorzystaj z porad naszego lekarza ortopedy, który zaproponuje Ci najskuteczniejsze formy terapii.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer