fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – przyczyny, objawy, leczenie

Osłabienie, bóle mięśni i stany podgorączkowe mogą być spowodowane m.in. przeziębieniem czy grypą, jeśli jednak trwają niepokojąco długo, a po pewnym czasie zaczynają towarzyszyć im bóle i obrzęki, może to oznaczać, że chory cierpi na RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów. Dlaczego objawów tego rodzaju nie wolno lekceważyć? Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania? Jaką skuteczną metodę leczenia RZS ma w swojej ofercie Klinika Sthetic dr Jagielskiej? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Czynniki ryzyka w RZS

Ze statystyk wynika, że na reumatoidalne zapalenie stawów częściej chorują kobiety. Nie bez znaczenia są także czynniki genetyczne – ryzyko RZS zwiększa się u tych osób, u których schorzenie to stwierdzone zostało w wywiadzie rodzinnym. “Warto też pamiętać, że do wystąpienia RZS możemy przyczynić się również my sami, jako że czynnikami ryzyka są tutaj chociażby stresujący tryb życia czy uzależnienie od tytoniu” – wyjaśnia dr Jagielska z Kliniki Sthetic. “Najważniejsze, by nie lekceważyć objawów, bo nieleczone RZS może z czasem doprowadzić do inwalidztwa, a nawet do śmierci. To choroba, której nie można zwyczajnie przeczekać i liczyć na to, że po prostu minie. Niestety, ale tak się nie dzieje” – dodaje.

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Bóle i obrzęki w obrębie stawów pojawiają się przy RZS nieco później, dlatego to właśnie utrzymujące się przez dłuższy czas osłabienie, bóle mięśni oraz stany podgorączkowe są tymi objawami, które powinny nas zaniepokoić. Innym, bardzo charakterystycznym objawem reumatoidalnego zapalenia stawów jest ich sztywność, która może być szczególnie dokuczliwa rano, zaraz po przebudzeniu. Przy RZS trwa ona na ogół co najmniej godzinę, nie jest zatem czymś, co można szybko “rozchodzić”. Czynnikiem wskazującym na możliwość wystąpienia choroby jest również to, iż na ogół atakuje ona nie jeden, ale trzy lub więcej stawów. Na RZS wskazywać mogą również m.in. przykurcze stawów, osłabienie mięśni, a także problemy z wyprostowaniem palców.

Metoda leczenia RZS dostępna w naszej Klinice

W Klinice Sthetic dr Jagielskiej reumatoidalne zapalenie stawów leczymy bardzo skuteczną metodą pod nazwą terapia Orthokine. To bardzo bezpieczna i nieinwazyjna terapia autologiczna, dzięki której możliwe staje się szybkie zahamowanie procesów zapalnych oraz ich objawów, w tym także objawów bólowych.

Konsultacja w Klinice Sthetic dr Jagielskiej

Podejrzewasz u siebie reumatoidalne zapalenie stawów? Od lat leczysz tę chorobę, ale nie jesteś zadowolony z rezultatów? Chciałbyś skorzystać z terapii, którą oferuje Klinika Sthetic? Już dziś skontaktuj się z nami i zapisz się na konsultację. Nasz lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zaproponuje najlepszą metodę skutecznego leczenia RZS.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer