fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Usuwanie blizn oraz wspomaganie gojenia po cięciu cesarskim

W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba cesarskich cięć w Polsce wyraźnie wzrosła. Wg raportu Euro-Peristat w roku 2000 odsetek rozwiązywanych w ten sposób ciąż stanowił 19,6% wszystkich porodów. Obecnie wynosi on już ponad 40%.* Trudno się zatem dziwić, że usuwanie blizn oraz wspomaganie gojenia po cesarskim cięciu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Blizny po takim zabiegu są nieuniknione, jednak istnieje metoda, dzięki której można skutecznie je skorygować. Tą samą metodą udaje się również przyspieszyć sam proces gojenia. Na czym konkretnie polega laserowe usuwanie blizn? Na jakie efekty możesz liczyć? Jak długo trzeba na nie poczekać i jakie są skutki uboczne zabiegu? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Mona Lisa Touch – laserowe wspomaganie gojenia i usuwanie blizn

Blizny po cięciu cesarskim goją się stosunkowo długo, jednak dzięki medycynie estetycznej i dermatologii proces ten można znacznie przyspieszyć. “Nasza Klinika dysponuje nowoczesnym urządzeniem laserowym o nazwie Mona Lisa Touch, które nie tylko skutecznie wspomoże gojenie się blizn, ale również umożliwi ich usunięcie” – mówi Dr Jagielska a Kliniki Sthetic. “Niezwykle istotne jest to, że pierwszy taki zabieg wykonać można od razu po zdjęciu szwów. Tak szybkie włączenie laseroterapii gwarantuje doskonałe efekty i zmniejsza liczbę potrzebnych zabiegów – zwykle wystarczą tylko dwa lub trzy” – dodaje.

Na czym polega zabieg Mona Lisa Touch?

Usuwanie blizn i wspomaganie gojenia po cięciu cesarskim, które przeprowadza się z użyciem Mona Lisa Touch, to zabieg polegający na przystawianiu głowicy lasera do blizny, a następnie uruchomieniu urządzenia i wprowadzaniu w skórę mikrowiązek (nawet 320 w jednym impulsie). To właśnie one rozpoczynają proces regeneracji uszkodzonej wcześniej tkanki przyspieszając gojenie po cięciu cesarskim, a w dalszej kolejności pomagając w pozbyciu się defektu kosmetycznego w postaci nieestetycznych blizn. Co istotne, zabieg z użyciem lasera Mona Lisa Touch nie wymaga od pacjentki żadnego wcześniejszego przygotowania”.

Pierwsze efekty zabiegu i związane z nim skutki uboczne

Gdy usuwanie blizn i wspomaganie gojenia po cesarskim cięciu odbywają się przy użyciu lasera Mona Lisa Touch, pierwsze efekty zaobserwować można już po dwóch-trzech tygodniach. Oczywiście liczba potrzebnych zabiegów uzależniona będzie od wielkości blizny, ale na ogół wystarczy od trzech do sześciu sesji, by uzyskać satysfakcjonujące efekty. A co ze skutkami ubocznymi? “Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk, mogą pojawić się też drobne strupki oraz niewielkie zaczerwienienia, jednak ustępują one po maksymalnie 48 godzinach” – tłumaczy dr Jagielska.

Konsultacja dermatologiczna w Klinice Sthetic

Przeszłaś cesarskie cięcie i zauważyłaś, że blizny po nim goją się stanowczo zbyt wolno? A może chciałabyś skorygować defekty, które powstały po zabiegu? Jeśli tak, koniecznie umów się na konsultację w Klinice Sthetic. Nasz dermatolog dokładnie przyjrzy się zmianom na Twojej skórze i zaproponuje najlepszą metodę na usunięcie blizn lub na wspomożenie ich gojenia. Pamiętaj – im szybciej zgłosisz się na wizytę, tym mniej zabiegów będzie potrzebnych, a pozytywne efekty terapii pojawią się w krótszym czasie.

*https://www.medexpress.pl/niemal-44-proc-porodow-w-polsce-konczy-sie-cesarskim-cieciem/72944

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer