fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Usuwanie owłosienia zimą – najlepszy okres na depilację laserową!

Zima to okres, w którym kliniki medycyny estetycznej przechodzą największe oblężenie. To najlepszy moment na przeprowadzenie wielu zabiegów, m.in. kwasów i peelingów chemicznych, usuwania naczynek czy znamion. Wiele Pacjentek decyduje się na depilację laserową, a początek roku to ostatni dzwonek, by zdążyć przed latem! Dlaczego warto trwale usunąć niechciane owłosienie i jakie efekty można osiągnąć? Wraz z dr Aleksandrą Jagielską odpowiadamy na nurtujące Was pytania!

Na epilację laserową najczęściej decydują się kobiety z ciemnymi, mocno widocznymi włoskami. Nie jest tajemnicą, że w takich przypadkach zabieg jest najbardziej skuteczny – wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik obecny w cebulkach włosów. Im włos ciemniejszy, tym więcej posiada melaniny, a co za tym idzie – zabieg jest skuteczniejszy.

Depilacja laserowa nie tylko na nogi…

Chociaż zabieg może kojarzyć się przede wszystkim z usuwaniem owłosienia z nóg czy strefy bikini, to nie jedyne partie ciała, które można poddać działaniu lasera. Równie często jak uda, podudzia i bikini, depilacji laserowej poddawane są górna warga i okolice ust, klatka piersiowa, brzuch, plecy, ramiona, przedramiona i pachy.

Dlaczego depilację laserową najlepiej wykonywać zimą?

Zima to najlepszy moment na depilację laserową z kilku powodów. Po pierwsze – zarówno przed i po zabiegu należy zrezygnować z opalania. Po urlopie należy wstrzymać się z zabiegiem na co najmniej 4-5 tygodni, podobnie jak po zakończeniu serii zabiegów. Po drugie – zima to najlepszy moment, ponieważ kontaktu ze słońcem mamy stosunkowo niewiele, a partie ciała poddawane depilacji zazwyczaj są schowane pod ubraniem. W przypadku depilacji twarzy nie należy zapominać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – nawet wtedy, gdy wydaje się, że słońce jest schowane daleko za chmurami.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Epilacja polega trwałym niszczeniu cebulek włosów poprzez działanie wiązką lasera wnikającą głęboko w skórę. Innowacyjna technologia SHR (Super Hair Removal) zastosowana w laserze Harmony XL PRO sprawia, że urządzenie jest odpowiednie dla wszystkich karnacji oraz każdego typu i koloru włosów.

Jak wygląda proces depilacji laserowej?

Po pierwsze – konsultacja. Przed zabiegiem ekspert ocenia stan i typ skóry oraz kolor i rodzaj włosów – na tej podstawie ustawiane są parametry lasera.

Po drugie – seria zabiegów. Dokładna ilość ustalana jest ze specjalistą na konsultacji.

Wykonanie serii zabiegów jest niezbędne z uwagi na fazy wzrostu włosów – część z nich jest w fazie wzrostu (anagen), część w fazie przejściowej (katagen), a część w fazie spoczynku (telogen). Na działanie światła lasera wrażliwe są wyłącznie włosy w fazie anagenu. Zabiegi należy wykonywać w odstępnie 4-6 tygodni, zazwyczaj wystarczy 4-5 sesji, ale czasami dla uzyskania satysfakcjonującego efektu należy wykonać ich nawet 8. Zabieg jest niemalże bezbolesny, a zastosowana głowica natychmiast po „strzale” lasera zaczyna chłodzić skórę.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Podczas pierwszej sesji usuwanych jest ok. 30% włosów, a po czterech lub pięciu sesjach znika ok. 80-90% niechcianego owłosienia. Spowodowane jest to wspomnianymi wyżej fazami wzrostu włosów.

Depilacja laserowa – raz na całe życie?

Teoretycznie seria zabiegów depilacji laserowej powinna wystarczyć nam na całe życie, gdyż włoski niszczone są w sposób trwały. W niektórych przypadkach zabieg może wymagać powtórzenia, np. po kilku latach. Może zdarzyć się, że w wyniku ciąży, zmian hormonalnych czy długotrwałego silnego stresu włoski odrosną. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer