« cofnijDyeVL – skuteczna walka z przebarwieniami i powierzchownymi zmianami naczyniowymi
DyeVL to skuteczna walka z przebarwieniami i powierzchownymi zmianami skóry takimi jak piegi, plamki oraz wszelkiego rodzaju zmiany naczyniowe: rumień, rozszerzone naczynka czy naczyniaki skóry. Łagodzi także objawy fotostarzenia się skóry i pomaga w walce z trądzikiem różowatym.
Zastosowana technologia – głowica DyeVL
Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Uznana została jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca rezultaty laserów barwnikowych.
Likwidacja przebarwień za jego pomocą bazuje na długości światła dobrze pochłanianego przez melaninę. Podgrzanie komórek zawierających barwnik (melanocytów) prowadzi do ich termicznego zniszczenia. Bezpośrednio po zabiegu zmiana barwnikowa ciemnieje, a następnie ulega stopniowemu wchłonięciu i zanikowi. DyeVL daje świetne efekty w leczeniu piegów, plam czy przebarwień powstałych w wyniku interakcji niektórych leków i słońca.
DyeVL jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego.
DyeVL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie. Technologia ta pozwala na efektywne leczenie pacjentów z zaburzeniami pigmentacyjnymi a także zmianami naczyniowymi. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótszym czasie. Dodatkowo, komfort w czasie zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową.
Przebieg zabiegu DyeVL
Do samego zabiegu pacjentów kwalifikuje lekarz. Podczas wizyty ocenia przebarwienie lub zmiany naczyniowe i reakcję skóry. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, przechodzi tzw. kliniczną próbę laserową. To po to, by podczas zabiegu DyeVL uzyskać jak najlepszy efekt, przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa pacjenta.
Kiedy pacjent zostanie zakwalifikowany, lekarz najpierw oczyszcza skórę, potem zakłada protektor chroniący oczy, a następnie umieszcza na skórze specjalny żel i rozpoczyna pracę laserem. Wysyłany przez DyeVL impuls podobny jest do błysku flesza z aparatu.
W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie i ciepło. Najnowsza wersja urządzenia DyeVL posiada system chłodzenia pozwalający dodatkowo zmniejszyć nieprzyjemne odczucia.
Możliwe efekty uboczne po zabiegu DyeVL
- pieczenie, szczypanie (może trwać kilka godzin po zabiegu)
- rumień i obrzęk mogą wystąpić po zabiegu, jako jego bezpośredni efekt; objawy te ustępują do 24 godzin
- w przypadku silnego impulsu często zamierzonym efektem zabiegu jest zbrązowienie i złuszczenie naskórka w pierwszych 3 dniach po zabiegu, konieczne jest wówczas intensywne natłuszczanie skóry
Zalecenia pozabiegowe DyeVL
- całkowity zakaz opalania: minimum 4 tygodnie po zabiegu
- ochrona przed słońcem: należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu, stosując kremy z filtrem SPF
- należy unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur)
Po zabiegu DyeVL mogą także wystąpić powikłania
- Występują one bardzo rzadko, pod warunkiem przestrzegania zaleceń i środków ostrożności. Należą do nich:
- uszkodzenie ciągłości naskórka – mikro strupki – wygojenie w ciągu 2-5 dni
- na naświetlanym obszarze mogą wystąpić zaczerwienienia skóry, ustępujące w ciągu kilku godzin.
- zmiany pigmentacji skóry – przebarwienia albo odbarwienia skóry, pojawiają się zwykle u osób opalonych lub o ciemnej karnacji, u niektórych hiperpigmentacja może pojawić się mimo ochrony przed słońcem (znika jednak w okresie do 6 miesięcy)
Video:
Zobacz film z zabiegu głowicą DVL na przebarwienia skóry.
uzależniony od powierzchni leczonej skóry | |
4-6 zabiegów, co 3-6 tygodni | |
unikanie słońca, do 4 tygodni | |
od 500 zł |
Zabieg ten stosuje się w przypadku, kiedy występuje:
- Wiotkość skóry (fotostarzenie się)
- Zmiany naczyniowe
- Przebarwienia
- Naczyniaki płaskie
- Trądzik różowaty
- Rumień
- ciąża
- świeża opalenizna (1 miesiąc)
- leki światłouczulające (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny)
- zioła (dziurawiec, nagietek)
- cukrzyca (niewyrównana)
- bielactwo
- łuszczyca (aktywna faza)
- padaczka
- zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)