« cofnijOsocze bogatopłytkowe
Zabiegi, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe wykazują niezwykłą skuteczność oraz bezpieczeństwo działania. Zawdzięczają to cennym właściwościom substancji, jakie wchodzą w jego skład. Tym samym zabiegi te są również nieinwazyjne, a ich efekty utrzymują się na długo. Ponieważ do zabiegu wykorzystuje się własną krew pacjenta , zabieg nazywany jest często „wampirzym liftingiem”.
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe to obok krwinek czerwonych i białych podstawowy składnik krwi. Osocze uzyskuje się poprzez pobranie krwi żylnej pacjenta tuż przed przystąpieniem do zabiegu. Następnie pobraną krew umieszcza się w specjalnej wirówce, która podczas wirowania oddziela i pobiera osocze. Przez około 8 godzin jest ono przystosowane do użycia, czyli wykazuje swoją stabilność i sterylność. Oznacza to, że nie można poddać go zamrożeniu, a każdy zabieg oparty jest o osocze, które pobiera się tuż przed nim. Osocze bogatopłytkowe wykazuje się autologicznością każdej iniekcji, co oznacza, że do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane jest osocze pacjenta podejmującego się go, a nie kogoś innego.
Wskazania do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego
Zbawiennie działania osocza bogatopłytkowego możemy zaobserwować w przypadku leczenia:
- łysienia i nadmiernego wypadania włosów,
- blizn potrądzikowych czy ran pooparzeniowych,
- osocze bogatopłytkowe idealnie niweluje także procesy starzenia się skóry,
- zmniejsza wiotkość skóry i rozstępy.
Zastosowana technologia podczas wampirzego liftingu
Zabiegi, które wykorzystują właściwości osocza bogatopłytkowego stosuje się w medycynie estetycznej, dermatologii, ale także w ortopedii, kardiologii czy okulistyce. Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej w Warszawie – Sthetic, specjalizuje się w szeroko pojętych zabiegach dotyczących medycyny estetycznej. Do przeprowadzenia zabiegu z osoczem wykorzystuje specjalny zestaw Density Platelet Gel, w którego skład wchodzą również certyfikowane probówki oraz wirówka. Dzięki tak profesjonalnemu podejściu dr Jagielska oferuje swoim Pacjentom kompleksową troskę, bezpieczeństwo i gwarancję jakości zabiegu.
Przebieg zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego
Zabieg składa się z następujących etapów:
1. Pobranie krwi żylnej pacjenta przebiega w podobny sposób jak pobranie krwi do standardowych badań. Jej ilość zależna jest od rodzaju przeprowadzanego zabiegu.
2. Pobraną krew przenosi się do specjalnej certyfikowanej probówki, wyposażonej w żel separujący oraz antykoagulant. Następnie fiolka z krwią trafia do wirówki, gdzie jest poddana 5-minutowemu wirowaniu, dzięki któremu w fiolce uzyskuje się rozdzielenie krwi na erytrocyty, koncentrat bogatopłytkowy (PRP) oraz osocze. Do zabiegu wykorzystuje się koncentrat bogatopłytkowy.
3. Tak pobrane osocze bogatopłytkowe jest gotowe do iniekcji. Tuż przed zabiegiem znieczula się specjalnym kremem miejsce, w które będzie ono wstrzykiwane. Iniekcje osocza odbywają się na takich samych zasadach jak typowy zabieg mezoterapii. Wykorzystuje się do tego cienką igłę, a produkt podaje się śródskórnie. Tak wprowadzone osocze bogatopłytkowe ułatwia skórze samoregenerację, co wiąże się z produkcją kolagenu oraz pobudzeniem komórek macierzystych.
Efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego
Tak naprawdę pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około 2 tygodniach, ale samo osocze zaczyna działać w tkankach już po 48 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Możemy zaobserwować poprawę jakości skóry: zwiększenie gęstości, elastyczności, poprawę napięcia. Nie ma śladu po workach pod oczami oraz cieniach. Po około 3 zabiegach obserwujemy efekt wypełnienia drobnych zmarszczek. Jeśli chodzi o efekty na skórze głowy, możemy je zaobserwować już po dwóch zabiegach – włosy stają się znaczenie bardziej zagęszczone, poprawia się ich kondycja. Zabieg wygładza także blizny np. po trądziku, poprawia też napięcie skóry powiek.
Możliwe efekty uboczne po zabiegu
Ponieważ cały materiał użyty do zabiegu pobrany jest od pacjenta (jest pochodzenia autologicznego), ryzyko nietolerancji czy alergii jest wykluczone.
60 minut | |
1 - 3 zabiegów | |
nie jest wymagana | |
od 600 zł |
- łysienie i nadmierne wypadanie włosów,
- blizn potrądzikowe,
- rany pooparzeniowe,
- starzenie się skóry,
- wiotka skóra,
- rozstępy.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego:
Standardowo są to na pewno ciąża i laktacja. Zabiegu nie wolno wykonywać także w przypadku chorób układowych krwi, w przypadku alergii wobec antykoagulantów, nowotworów złośliwych oraz w czasie zaostrzenia chorób zakaźnych.