fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych – czym jest, jak się objawia i jak je wyleczyć?

Zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych to dość powszechne schorzenie, które najczęściej pojawia się w obrębie ręki, stopy, okolic nadgarstka, stawu skokowego, łokciowego i barku, jednak może dotknąć także okolic pozostałych stawów. Jak dochodzi do powstania choroby? Czy narażeni są na nią wyłącznie sportowcy? Jak objawia się zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych? I najważniejsze – jak skutecznie je wyleczyć? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Nie tylko sportowcy

Mogłoby się wydawać, że na zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych chorują wyłącznie sportowcy, ale lekarze ortopedzi dobrze wiedzą, że wcale tak nie jest. Przyczyną tego schorzenia jest zwykle uraz, powstający na skutek wysiłku, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z powtarzalnością bodźca. I chociaż dzieje się tak często właśnie podczas uprawiania sportu (np. intensywnego joggingu), równie dobrze do urazu dojść może podczas wykonywania prac fizycznych, takich jak chociażby kopanie w ziemi, dźwiganie ciężkich przedmiotów czy wnoszenie ich po schodach. “Na schorzenie to narażone są także osoby z wadami wrodzonymi i wadami postawy oraz cierpiące na łuszczycowe lub reumatoidalne zapalenie stawów” – mówi dr Jagielska z Kliniki Sthetic.

Objawy zapalenia ścięgien i pochewek ścięgnistych

Osoby, u których doszło do zapalenia narzekają zwykle na ból w zmienionym zapalnie obszarze, najczęściej połączony z zauważalnym obrzękiem. Zazwyczaj ruchomość chorego stawu staje się ograniczona, a często występuje również jego tkliwość, czyli nadmierna wrażliwość na ucisk. Ponieważ chory, niejako naturalnie, zaczyna ograniczać powodujące ból ruchy, z czasem dojść może także do wyraźnego osłabienia ścięgna. Co oczywiste, wszystko to bardzo utrudnia takiej osobie codzienne funkcjonowanie i znacznie obniża komfort jej życia. Czy można temu zaradzić? Na szczęście tak.

Metoda PRP i terapia Orthokine

W Klinice Sthetic dr Jagielskiej skorzystać można obecnie z dwóch rodzajów zabiegów, które wskazane są przy leczeniu zapaleń ścięgien i pochewek ścięgnistych.

Pierwszy z nich, coraz częściej stosowany w leczeniu uszkodzeń narządów ruchu, to PRP – małoinwazyjna i bezpieczna metoda, po której zastosowaniu nie jest wymagana rekonwalescencja. PRP stosuje się przy zapaleniu ścięgien i pochewek ścięgnistych, a także m.in. w takich schorzeniach jak zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego, łokieć tenisisty, brak zrostu po złamaniach czy zapalenie ścięgna Achillesa.

Drugi polecany przez Klinikę Sthetic zabieg to Orthokine – bezpieczna, nieinwazyjna terapia, która polega na podawaniu bezpośrednio w źródło zapalenia pozyskanych z krwi chorego białek przeciwzapalnych (IL-1RA) oraz ich namnożenie przez zastosowanie specjalnych technik własnych. Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się nie tylko przy leczeniu zapalenia ścięgien i pochewek ścięgnistych, ale także w innych schorzeniach, jak na przykład ból i zwyrodnienia stawów, ostroga piętowa czy kolano skoczka.

Wizyta u ortopedy – im szybciej, tym lepiej

Jeśli podejrzewasz u siebie zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, już dziś zgłoś się na konsultację w Klinice Sthetic. Nasz lekarz ortopeda dokładnie zbada Twój przypadek i zaproponuje najlepszą metodę terapii. Nie zwlekaj – im szybciej wdrożone zostanie właściwe leczenie, tym szybciej pozbędziesz się nie tylko bólu, ale też innych towarzyszących temu schorzeniu dolegliwości.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer