fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Zapobieganie urazom ortopedycznym w życiu codziennym

Łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka – nazwy tych schorzeń mogą sugerować, że dotykają one wyłącznie sportowców. O tym, że tak nie jest, przekonało się niestety wiele osób, które sportu nie uprawiają wcale, a mimo to choroby te ich nie ominęły. Bo owszem – sportowcy są na nie narażeni szczególnie, ale schorzenia ortopedyczne tego rodzaju mogą przytrafić się każdemu. Dlaczego tak się dzieje? Jak zmniejszyć ryzyko takich urazów? Jakimi metodami można wyleczyć je w Klinice Sthetic dr Jagielskiej? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Łokieć tenisisty

10% – tylko tyle osób cierpiących na schorzenie, zwane potocznie łokciem tenisisty, stanowią sportowcy. Przy czym pozostałe 90% to wcale nie wyłącznie pracownicy fizyczni, ale również biurowi (m.in. informatycy i graficy). Uraz, a więc uszkodzenie struktury włókien kolagenowych, następuje tutaj w wyniku przeciążenia ręki w trakcie ruchów nadgarstka. By do niego nie dopuścić, warto unikać przede wszystkim powtarzalności takich ruchów, a jeśli jest to niemożliwe, zadbać o odpowiednią regenerację i pamiętać o przerwach podczas wykonywania pracy. Dobrym środkiem zapobiegawczym jest również rozciąganie nadmiernie napiętych mięśni. Niestety, jeśli uraz już nam się przytrafił, sposoby te mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Aby szybko powrócić do pełnej sprawności, warto skorzystać z nowoczesnych i skutecznych zabiegów, które znalazły się w ofercie Kliniki Sthetic.

Łokieć golfisty

Poza sportowcami, na schorzenie to narażeni są pracownicy biurowi i fizyczni, a także wszystkie inne osoby, które często wykonują powtarzalne ruchy zginania i obracania nadgarstka, co w konsekwencji prowadzi do powstawania mikrourazów. Podobnie jak w przypadku łokcia tenisisty, tu również najlepszą metodą zapobiegania chorobie są przerwy w pracy i odpowiednia regeneracja. Tak, by nie dopuścić do przeciążeń. Nieleczony łokieć golfisty to schorzenie, które jest nie tylko bardzo bolesne, ale też ma charakter postępujący. W miarę upływu czasu dotknięta nim osoba zaczyna świadomie ograniczać pewne ruchy, by uniknąć dyskomfortu. To z kolei prowadzi do znacznego osłabienia mięśni i ścięgien. By temu zapobiec, warto jak najszybciej zastosować skuteczną metodę leczenia.

Kolano skoczka

Kolano skoczka, czyli entezopatia więzadła rzepki, to kolejny uraz, który dotknąć może niemal każdego, nie zaś wyłącznie uprawiających sport. Do przeciążenia więzadła i wystąpienia stanu zapalnego często dochodzi chociażby u osób z nadwagą. Ryzyko zwiększa się także w przypadku osłabionych mięśni oraz w sytuacji, gdy mamy do czynienia z patologiczną mobilnością stawu skokowego. Jak zapobiegać wystąpieniu kolana skoczka? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to, by mechaniczne naprężanie ścięgien prostownika kolana nie miało charakteru powtarzalnego. Rozwój zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych może z upływem czasu doprowadzić nie tylko do osłabienia więzadła, ale nawet do jego zerwania, dlatego dotknięta urazem osoba nie powinna zwlekać i jak najszybciej rozpocząć właściwe leczenie.

Konsultacje ortopedyczne

W Klinice Sthetic dr Jagielskiej łokieć tenisisty, łokieć golfisty i kolano skoczka leczymy trzema metodami: terapią komórkami macierzystymi, PRP oraz Orthokine. O wyborze terapii decyduje lekarz ortopeda, po dokładnym zapoznaniu się z wybranym przypadkiem. Jeśli podejrzewasz u siebie jedno z tych schorzeń, już dziś skontaktuj się z naszą Kliniką i umów się na konsultację.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer