fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Choroba zwyrodnieniowa stawów – przyczyny, objawy i metody leczenia

Choroba zwyrodnieniowa stawów to schorzenie bardzo powszechne – występuje u ponad połowy osób, które przekroczyły 40. rok życia. To właśnie z wiekiem zwiększa się ryzyko jego wystąpienia, choć to tylko jeden z wielu czynników. Co jeszcze może wywołać tę chorobę? Jakie są jej objawy? Jakie metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów ma w swojej ofercie Klinika Sthetic? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów to dolegliwość układu ruchu, w której dochodzi do pogorszenia stanu chrząstki stawowej, a także do ograniczenia ilości tejże chrząstki. Choroba atakuje też kości, ścięgna, więzadła oraz mięśnie. Nieleczona może prowadzić do trudności w poruszaniu wybraną częścią ciała, problemów z chodzeniem, a nawet do niepełnosprawności. Choroba może mieć postać pierwotną (o nieznanej przyczynie) lub wtórną (wywołaną np. urazami, wrodzonymi zaburzeniami czy cukrzycą). Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, choć w przypadku kobiet jej przebieg częściej bywa ostrzejszy i pojawia się ona zwykle po menopauzie, u mężczyzn natomiast częściej dochodzi do zachorowania przed 45. rokiem życia.

Czynniki wywołujące chorobę

Poza wiekiem, chorobę zwyrodnieniową stawów mogą wywołać: otyłość, zaburzenia budowy stawów oraz czynniki genetyczne. Na jej wystąpienie narażone są również pewne grupy zawodowe (np. osoby wykonujące pracę związaną z częstym podnoszeniem dużych ciężarów czy zginaniem stawów), a także osoby uprawiające sport (m.in. podnoszenie ciężarów, zapasy, futbol). Schorzenie wywołać mogą również osłabione mięśnie, które niedostatecznie stabilizują wybrane stawy.

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Najbardziej typowym objawem choroby jest ból stawu podczas wykonywania ruchów. Ból ten zwykle nasila się pod wieczór i najczęściej ustępuje w spoczynku. Stopniowo ograniczona zostaje ruchomość stawu (np. brak możliwości wyprostowania lub pełnego zgięcia kolana czy łokcia). “Osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów często narzekają również na sztywność stawu zaraz po przebudzeniu, a także w ciągu dnia, po dłuższych okresach bezruchu” – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic. Do innych objawów choroby należą także trzeszczenie w stawie oraz jego zniekształcenie, prowadzące często do problemów z wykonywaniem codziennych czynności.

Leczenie dostosowane do konkretnego przypadku

Klinika Sthetic oferuje bardzo skuteczne metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Nasz lekarz, po zapoznaniu się z Twoim przypadkiem i przeprowadzeniem dokładnego badania zaproponuje Ci te najbardziej odpowiednie. “Jeśli ktoś podejrzewa u siebie chorobę stawów, powinien jak najszybciej zgłosić się na konsultację. Czas jest tutaj kluczowy – im szybciej rozpoczniemy właściwe leczenie, tym szybciej pacjent będzie miał szansę wrócić do pełnej sprawności i powstrzymać dalszy rozwój choroby” – tłumaczy dr Jagielska.

Zabiegi wspomagające leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów oferowane w Klinice Sthetic to:

  • Kwas hialuronowy (w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów ubytki kwasu hialuronowego uzupełnić można jego syntetycznym odpowiednikiem).
  • PRP (większość badań klinicznych dotyczących zastosowania osocza bogatopłytkowego w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i entezopatii wskazuje na przydatność tej mało inwazyjnej metody).
  • Terapia Orthokine (bezpieczne, nieinwazyjne i efektywne rozwiązanie stosowane w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów).
  • Terapia komórkowa Arthrex ACP (najnowocześniejsza terapia rewitalizująca tkanki przez aplikację osocza bogatopłytkowego, wzbogaconego o frakcję zrębowo-naczyniową).

Nie lekceważ bólu stawów i już dziś zgłoś się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej w celu wybrania najbardziej odpowiedniej dla Ciebie metody leczenia.

 

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer