fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Zabieg: Scarlet S RF

Radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
Zabieg: Dermapen

Dermapen – nowoczesny i bezpieczny zabieg, zapewniający skórze głęboką regenerację na poziomie komórkowym

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

« cofnijPRP

PRP jest coraz powszechniej stosowane w leczeniu uszkodzeń narządu ruchu, a także w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Standardowo używane jest w terapii tendino i entezo – patii, zmian zwyrodnieniowych stawów i opóźnionego zrostu kostnego.

Większość dostępnych w literaturze badań klinicznych dotyczących zastosowania PRP w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i entezopatii wskazuje na przydatność tej metody. Efektywność leczenia jest długoterminowa. Dane dotyczące wspomagania gojenia mięśni, kości i ran przewlekłych są niejednoznaczne, i wymagają dalszych opracowań.

Należy podkreślić autologiczne pochodzenie PRP i brak znaczących efektów ubocznych. Metoda jest małoinwazyjna, łatwa w przygotowaniu i generuje relatywnie niskie koszty [9].

Jednak pomimo dowodów na przydatność osocza bogatopłytkowego w terapiach ortopedycznych, głównym problemem warunkującym przydatność metody, pozostaje odpowiednie przygotowanie preparatu, standaryzacja uzyskiwanych stężeń płytek krwi, określenie właściwej dawki iniekcyjnej i metody iniekcji, oraz następczego protokołu rehabilitacyjnego.

U chorych z artrozą głównymi kryteriami kwalifikującymi do terapii PRP są początkowe okresy rozwoju zmian zwyrodnieniowych. U części pacjentów leczenie to stosowane jest także w bardziej zaawansowanych stadiach choroby, głównie w przypadku braku kwalifikacji do leczenia operacyjnego i traktowane jest wtedy jako leczenie paliatywne, głównie przeciwbólowe. Z aktualnych zaleceń towarzystw naukowo-lekarskich i producentów zestawów do pozyskiwania PRP wynika, że wskazaniem są zmiany zwyrodnieniowe kolana I i II stopnia

Aktualne metaanalizy potwierdzają, że stosowanie PRP jest skuteczne w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego i ma korzystny wpływ na funkcję stawu, a także redukcję bólu.

Kolejnym wskazaniami do terapii osoczem bogatopłytkowym w patologiach narządu ruchu są tendinopatie i entezopatie. Obserwowany w ostatnich dekadach znaczący wzrost liczby uszkodzeń ścięgien i ich przyczepów kostnych wynika zarówno z rosnącej liczby sportowców amatorów, jak i coraz dłuższych oraz bardziej intensywnych treningów sportowców zawodowych. Zważywszy na rozpowszechnioną tendencję do prowadzenia zdrowego stylu życia, utrzymywania wysokiego poziomu aktywności fizycznej i wybiórczej diety, urazy ścięgien są poważnym i częstym problemem ortopedycznym, stanowiąc znaczący odsetek urazów sportowych (30–50%).

Ze względu na słabe unaczynienie naturalny proces gojenia ścięgna jest długi i zazwyczaj na długo eliminuje chorego z aktywności sportowej, jak również utrudnia czynności życia codziennego. Wobec niezadowalającej skuteczności dotychczas stosowanych metod terapeutycznych w entezopatiach stosowane są alternatywne metody leczenia, m.in. miejscowe podawanie PRP.

Należy podkreślić, że ostatnio w terapii artrozy PRP jest coraz częściej stosowane w połączeniu z kwasem hialuronowym, który jest polisacharydem z rodziny glikozaminoglikanów i stanowi naturalny składnik chrząstki stawowej oraz płynu maziowego, nadając mu charakterystyczną lepkość i elastyczność. Ma to kluczowe znaczenie dla nawilżania i absorpcji wstrząsów oraz ochrony tkanki chrzęstnej i tkanek miękkich przed urazami mechanicznymi, a w połączeniu z regeneracyjnym potencjałem PRP bezpośrednio przekłada się na stan i funkcję stawu.

2 - 3 zabiegów
brak
650 zł
WSKAZANIA
 • zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego I i II stopnia,
 • tendinopatie– zmiany przeciążeniowo-degeneracyjne ścięgien,
 • entezopatie – choroby przyczepów ścięgnistych np. łokieć tenisisty, golfisty, kolano skoczka, entezopatia wiązadła rzepki, mięśnia podkolanowego, mięśnia dwugłowego uda, rozcięgna podeszwowego (tzw. ostroga piętowa),
 • przyspieszenie procesów gojenia po leczeniu operacyjnym oraz urazach nie kwalifikujących się do leczenia operacyjnego,
 • przewlekłe zapalenie i ból stawów,
 • złamania i brak zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome lub zrost opóźniony),
 • skręcenia stawu skokowego z uszkodzeniem więzadeł np. ATFL, CFL,
 • bóle barku – leczenie zapalenia kaletki podbarkowo-naramiennej, zespół ciasnoty podbarkowej,
 • zapalenie ścięgna Achillesa.
PRZECIWWSKAZANIA
 • aktywa infekcja,
 • okres ciąży i karmienia.
EFEKTY
 • leczenie zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego,
 • poprawa funkcji stawu, a także redukcję bólu.
Masz pytania lub chcesz zapisać się na zabieg? Wyślij wiadomość lub zadzwoń do nas: 696-449-440, klinika@sthetic.pl


Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer