TOP5 zabiegów na rozstępy – jak się ich pozbyć?
Mogą być niechcianą pamiątką po okresie dojrzewania, mogą przypominać o wahaniach wagi lub o tym, że przez 9 miesięcy nosiłyśmy pod sercem nowe życie. Rozstępy, bo właśnie o nich mowa, to problem, z którym boryka się większość kobiet. Nie oznacza to jednak, że musimy się z tym defektem pogodzić. Medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych rozwiązań – dzisiaj przedstawimy TOP 5 najskuteczniejszych zabiegów, które pomogą w pozbyciu się rozstępów.
Co to są rozstępy i w jaki sposób powstają?
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze powstałe na skutek zerwania włókien kolagenowych. Ich pojawianie się może być związane ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie lub gwałtownym rozciąganiem się skóry. Najczęściej występują na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach, ale mogą pojawiać się nawet na plecach i ramionach. Bardzo często pojawiają się w okresie dojrzewania (np. na skutek szybkiego wzrostu) lub w ciąży. U ciężarnych kobiet najczęściej pojawiają się na brzuchu oraz na piersiach – skóra staje się zbyt ciasna i zaczyna „pękać”, organizm nie nadąża z produkcją odpowiednich ilości kolagenu, które uelastyczniłyby skórę.
Jak się pozbyć rozstępów?
Rozstępy to blizny, których pozbycie się domowymi sposobami jest praktycznie niemożliwe. Specjaliści zgodnie twierdzą, że łatwiej im zapobiegać niż je leczyć. Ciężarnym kobietom zaleca się dokładne nawilżanie ciała – dzięki stosowaniu kremów i balsamów skóra będzie bardziej elastyczna. Jeżeli pomimo odpowiedniej pielęgnacji nie udało się zapobiec powstaniu wspomnianych blizn – z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wybrać?
Oto TOP 5 najskuteczniejszych zabiegów na rozstępy!
1. ClearLift
ClearLift jest bezbolesnym zabiegiem wykorzystującym działanie najnowocześniejszego na rynku medycznym nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch. W trakcie zabiegu stosuje się punktowe wiązki lasera o dużej mocy. Dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry i możliwe jest rozpoczęcie ich odbudowy – produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które trwa około kilku tygodni. Efektem jest nie tylko zwiększenie jędrności i elastyczności skóry, ale również likwidacja lub zmniejszenie widoczności rozstępów.
2. Accent Prime
Accent Prime™ to opatentowana technologia ciepłych i zimnych ultradźwięków. Zabieg może być wykonywany na różnych głębokościach skóry, co zapewnia lepszą kontrolę. Tkanki otaczające obszar zabiegowy pozostają nienaruszone Dzięki zastosowanym nowym rozwiązaniom, oszczędzamy czas i zwiększamy skuteczność zabiegu.. Pierwsze zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu, pełny efekt można zaobserwować po upływie 3-6 miesięcy.
3. Nithya
Nithya zawiera nowej generacji, czysty kolagen typu I. To preparat przeznaczony do regeneracji i odbudowy skóry, nawet najdelikatniejszych okolic ciała. Stymuluje produkcję fibroblastów, regeneruje i odbudowuje skórę oraz redukuje blizny i rozstępy. Preparat podawany jest drogą iniekcji w zabiegu mezoterapii. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii, dokładna ilość ustalana jest na konsultacji. Warto dodać, że terapia kolagenowa Nithya stosowana w walce z rozstępami przynosi stałe efekty.
4. Dermapen
Dermapen to zabieg polegający na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł – poprzez powstałe mikrourazy pobudzone zostają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu w sposób naturalny stymuluje się jej odnowę. Zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów, ale już po pierwszym można zauważyć zmniejszenie widoczności rozstępów.
Osocze bogatopłytkowe jest w pełni naturalną i bezpieczną metodą regeneracji skóry. Zawdzięcza to cennym właściwościom substancji, jakie wchodzą w jego skład. Tak naprawdę pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około 2 tygodniach, ale samo osocze zaczyna działać w tkankach już po 48 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Możemy zaobserwować poprawę jakości skóry: zwiększenie gęstości, elastyczności, poprawę napięcia.
Oczywiście plan zabiegowy: ilość i dobór najbardziej skutecznych dla danego pacjenta terapii, ustalany jest w czasie pierwszej konsultacji z lekarzem dermatologiem.