fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Najczęstsze urazy kolan – przyczyny i metody leczenia

Staw kolanowy jest największym stawem w ciele człowieka. Niestety – z powodu swojej skomplikowanej budowy oraz pełnionych funkcji stosunkowo łatwo ulega on różnego rodzaju urazom. Czy narażeni są na nie wyłącznie sportowcy i osoby pracujące fizycznie? Do jakich urazów w kolanie dochodzi najczęściej i jakie mogą być ich przyczyny? Jakimi metodami leczymy chore stawy kolanowe w Klinice Sthetic? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Przyczyny urazów kolan

Piłkarze, koszykarze, biegacze – to właśnie o ich urazach kolan słyszymy najczęściej. Nic dziwnego, bo staw kolanowy jest szczególnie podatny na przeciążenia, a o te w sporcie nietrudno. Jednak z drugiej strony istnieje wiele innych przyczyn urazów kolan, czasami kompletnie ze sportem niezwiązanych. Dla stawów tych bardzo niebezpieczne są chociażby nadwaga i otyłość. O urazy nietrudno też podczas wykonywania pracy fizycznej, zwłaszcza gdy łączy się ona z koniecznością podnoszenia dużych ciężarów. Niemal każde schorzenie w obrębie kolana może mieć co najmniej kilka przyczyn, a o niektórych z nich wiele osób nawet by nie pomyślało. Kilka przykładów przedstawiamy poniżej.

Najczęstsze urazy stawu kolanowego

Popularna dolegliwość, zwana potocznie kolanem skoczka (czyli entezopatia więzadła rzepki), może być wynikiem nadwagi lub urazu, ale też np. patologicznej mobilności stawu kolanowego. Przyczyną innego schorzenia – zapalenia ścięgien i pochewek ścięgnistych może być uraz, ale też wada wrodzona. Do uszkodzenia chrząstki (chondromalacji) dojść może na skutek kontuzji, ale również m.in. z powodu płaskostopia czy reumatologicznego zapalenia stawów (RZS). Biorąc pod uwagę inne przyczyny urazów stawu kolanowego, takie jak chociażby złe ustawienie stopy podczas schodzenia po schodach czy ruchy powtarzalne (np. częste wstawanie i siadanie, jazda na rowerze, a nawet prowadzenie auta) można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o kolana, nikt z nas nie jest w 100% bezpieczny…

Metody leczenia kolan

Leczenie chorego kolana bywa bardzo skomplikowane. Wiele zależy tu zarówno od właściwie wybranej terapii, jak i od metod, jakie może zaproponować dana placówka medyczna. W Klinice Sthetic dr Jagielskiej nie tylko dysponujemy bardzo nowoczesnym sprzętem, ale też zatrudniamy doskonałych ortopedów, którzy zabiegi dobierają indywidualnie dla każdego pacjenta. Aktualnie osobom z urazami kolan możemy polecić następujące metody leczenia:

  • Terapia komórkami macierzystymi. Metoda bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu m.in. kolana skoczka, zwyrodnienia stawu kolanowego oraz uszkodzeń chrząstki stawowej.
  • PRP. Zabieg coraz częściej stosowany w leczeniu narządów ruchu, który może pomóc m.in. w przypadku takich schorzeń stawu kolanowego, jak zmiany zwyrodnieniowe I i II stopnia, kolano skoczka oraz entezopatia więzadła rzepki.
  • Kwas hialuronowy. Uzupełnienie ubytków tego kwasu może okazać się przydatne w leczeniu zmian przeciążeniowych w obrębie kolan.
  • Orthokine. Ta autologiczna terapia jest z powodzeniem stosowana przy takich chorobach, jak entezopatie (m.in. kolano skoczka) i zwyrodnienia stawów kolanowych.
  • Terapia komórkowa Arthrex ACP. Najnowocześniejsza obecnie terapia rewitalizująca tkanki, która dobrze sprawdza się m.in. w leczeniu uszkodzonych więzadeł w stawie kolanowym.

Konsultacja ortopedyczna w Klinice Sthetic dr Jagielskiej

Masz problemy z kolanami? Nawet jeśli ból jest niewielki – nie warto zwlekać! Już dziś umów się na konsultację w Klinice Sthetic i zasięgnij fachowej porady u jednego z naszych lekarzy ortopedów. Przeprowadzi on z Tobą szczegółowy wywiad, dokładnie zbada miejsce urazu, a następnie zaproponuje Ci najlepszą formę terapii. Tak, byś już wkrótce wrócił do pełnej sprawności!

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer