« cofnijKomórki macierzyste
Technologia pozyskująca komórki macierzyste w drodze liposukcji, umożliwia otrzymanie dużej ilości komórek liczonych w milionach, co pozwala na zastosowanie jej w terapii regeneracyjnej, mającej na celu odbudowę zniszczonej tkanki. Wykorzystanie komórek macierzystych przyczynia się do osiągnięcia skutecznego efektu regeneracyjnego, rewitalizującego.
Dotychczas stosowane metody nie pozwalały na osiągnięcie takich ilości komórek lub wymagały kilkutygodniowej hodowli komórkowej w warunkach laboratoryjnych, co ograniczało zastosowanie kliniczne.
Komórki macierzyste intensywnie wykorzystywane są w medycynie estetycznej, sportowej, ale coraz częściej również w ortopedii w leczeniu stawu kolanowego i nie tylko. Wprowadzane komórki macierzyste do kolana działają przede wszystkim przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także regeneracyjnie i chondroprofilaktycznie. Leczeniu komórkami można poddać zmiany zwyrodnieniowe (niszczenie chrząstki stawowej w kolanie), a także mogą wspomagać leczenie uszkodzonych struktur wewnątrzstawowych, czasami oddalając konieczność operacji. Technologia leczenia komórkami macierzystymi kolana stała się bardzo popularna, jest w pełni bezpieczna, a co najważniejsze cechuje się dużą skutecznością działania.
Urazów stanu kolanowego nie wolno lekceważyć. Leczenie może odbywać się operacyjne, ale także poprzez wprowadzenie komórek macierzystych do kolana. Komórki macierzyste mają silne właściwości regeneracyjne tkanek chrzęstnych i kostnych.
brak | |
od 4000 zł |
- entezopatie (tj. łokieć tenisisty i golfisty, kolano skoczka, ostroga piętowa),
- zmiany degeneracyjne (zwyrodnienia) stawów (kolanowy, skokowy, nadgarstka i stawów rąk oraz stóp),
- zaburzenia i opóźnienia zrostu kostnego,
- przewlekłe uszkodzenia chrząstki stawowej (stawu kolanowego, skokowego czy nadgarstka),
- wspomaganie w leczeniu złamań kostnych,
- przyspieszenie procesów gojenia po operacjach rekonstrukcyjnych,
- przewlekłe zapalenie błony maziowej oraz ból stawów.
- aktywa infekcja,
- okres ciąży i karmienia.
- odbudowa zniszczonej tkanki.