fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Ostroga piętowa – schorzenie, którego nie wolno lekceważyć

Ból pięty zna niemal każdy, jako że może się on pojawić z przyczyn bardzo prozaicznych, takich jak chociażby zbyt długi spacer czy źle dobrane obuwie. W wielu przypadkach ból taki przechodzi sam po kilku dniach. Co jednak, gdy utrzymuje się dłużej i występuje nie tylko na początku chodzenia (np. rano), ale również w spoczynku, a na dodatek rośnie z każdym dniem? Otóż może to wskazywać na dolegliwość zwaną ostrogą piętową. Schorzenie, którego nie wolno lekceważyć, ale też takie, które na szczęście można z powodzeniem wyleczyć. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy metody terapii, które stosujemy w warszawskiej Klinice Sthetic dr Jagielskiej.

Wizyta u ortopedy? Im szybciej, tym lepiej!

Ostroga piętowa to inaczej zapalenie rozcięgna podeszwowego. Objawia się pulsującym bólem pięty i na początku dość szybko daje się „rozchodzić”, zatem dotknięta tym schorzeniem osoba przez resztę dnia funkcjonuje normalnie i może nie odczuwać żadnych dolegliwości. Do czasu, bo ból najpierw powraca w przypadku np. dłuższych niż zwykle spacerów, a potem pojawia się także w spoczynku. „Niestety ból w ostrodze piętowej ma tendencję do narastania – im szybciej chory zgłosi się do lekarza ortopedy, tym większe szanse na to, że leczenie, mające na celu przywrócenie pełnej sprawności, będzie trwało krócej” – wyjaśnia dr Szymański z Kliniki Sthetic. „Wielu pacjentów zwleka z wizytą i zgłasza się do nas dopiero wtedy, gdy zapalenie rozcięgna podeszwowego jest już na tyle zaawansowane, że praktycznie uniemożliwia normalne chodzenie” – dodaje.

Ortopedia Warszawa – leczenie ostrogi piętowej w Klinice Sthetic

Aby wybrać najlepszą metodę leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego, konieczna będzie konsultacja z lekarzem ortopedą. Na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wykonaniu niezbędnych badań zaproponuje on jedną z trzech dostępnych w naszej Klinice terapii. Mogą być to:

Terapia komórkami macierzystymi

Technologia ta polega na pozyskaniu komórek macierzystych w drodze liposukcji i doskonale sprawdza się w terapii regeneracyjnej. Jest całkowicie bezpieczna i przynosi szybkie efekty. Sprawdza się nie tylko w przypadku ostrogi piętowej, ale również innych entezopatii, takich jak łokieć golfisty, łokieć tenisisty czy kolano skoczka. Co bardzo istotne, terapia komórkami macierzystymi nie wymaga rekonwalescencji – od razu po zabiegu pacjent wrócić może do swoich codziennych aktywności.

PRP

PRP to terapia osoczem bogatopłytkowym, a jej przydatność w leczeniu entezopatii (w tym ostrogi piętowej) potwierdza większość dostępnych w literaturze badań klinicznych. Co niezwykle ważne, efektywność tego rodzaju leczenia jest długoterminowa. Warto przy tym dodać, że mamy tu do czynienia z autologicznym pochodzeniem PRP, a także z brakiem znaczących efektów ubocznych. Podobnie jak przy terapii komórkami macierzystymi, tu również, z uwagi na małą inwazyjność, nie jest wymagana żadna rekonwalescencja.

Orthokine

Orthokine to również terapia autologiczna. Polega ona na podawaniu białek przeciwzapalnych pozyskanych z krwi pacjenta bezpośrednio w obszar objęty zapaleniem. Białka te są namnażane za pomocą specjalnych technik własnych. Są one w stanie szybko zahamować proces zapalny i zniwelować ból. Zapobiegają ponadto niszczeniu chrząstki. Orthokine to terapia nieinwazyjna, wyjątkowo bezpieczna, a przede wszystkim bardzo efektywna. Doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku ostrogi piętowej i innych entezopatii, ale również m.in. w bólach stawów, zmianach degeneracyjnych czy leczeniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Zaproszenie na konsultację

Ból pięty trwa nieprzerwanie od kilku dni i masz wrażenie, że wciąż narasta? Nie lekceważ tych objawów i już dziś zgłoś się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej nasz lekarz ortopeda podejmie właściwe leczenie, które sprawi, że już niebawem wrócisz do pełnej sprawności.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer