fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Przyspieszenie gojenia po urazach – dwie skuteczne metody

Uszkodzenie więzadeł, naciągnięcie ścięgna czy naderwanie włókien mięśniowych to urazy ortopedyczne, które zdarzają się stosunkowo często i których leczenie nie zawsze bywa proste. Na szczęście nowoczesne metody terapii sprawiają, że przyspieszenie gojenia po urazach staje się możliwe i pozwala pacjentowi na powrót do normalnego funkcjonowania w czasie zdecydowanie krótszym niż w przypadku, gdyby właściwe leczenie nie zostało wdrożone. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się kiedy najczęściej dochodzi do urazów i kto jest na nie szczególnie narażony. Opiszemy również specjalistyczne zabiegi przyspieszające gojenie, z których możesz już skorzystać w Klinice Sthetic dr Jagielskiej.

W jaki sposób najczęściej dochodzi do urazów?

Uraz ortopedyczny to uszkodzenie ciała, które związane jest z układem kostnym i mięśniami, a wywołane zostało przez działanie czynników zewnętrznych. Choć urazy kojarzymy na ogół z aktywnością sportową, w rzeczywistości narażeni jesteśmy na nie wszyscy. Naciągnięte ścięgno czy uszkodzenie więzadła mogą oczywiście przytrafić się nam podczas biegania czy gry w koszykówkę, jednak wcale nie jesteśmy całkowicie bezpieczni nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Wystarczy, że schodząc po schodach źle ustawimy stopę, dźwigniemy zbyt duży ciężar albo wykonamy zbyt wiele powtarzalnych ruchów (np. wbijając gwoździe czy pakując bagaże). “Zwykle nie obędzie się wtedy bez wizyty u ortopedy, ale przyspieszenie gojenia po urazach również często okazuje się konieczne – w końcu każdemu zależy, by wyzdrowieć w możliwie krótkim czasie” – mówi dr Jagielska z Kliniki Sthetic. “Oczywiście to lekarz zdecyduje, który z proponowanych przez nas zabiegów będzie najlepszy w konkretnym przypadku i pozwoli pacjentowi na szybki powrót do pełnej sprawności” – dodaje.

Przyspieszenie gojenia po urazach – zabiegi w klinice dr Jagielskiej

Skuteczne przyspieszenie gojenia po urazach umożliwiają dwie specjalistyczne metody, które oferuje Klinika Sthetic.

Metoda PRP to terapia osoczem bogatopłytkowym, która stosowana jest coraz powszechniej w leczeniu uszkodzeń narządów ruchu i dobrze sprawdza się w przypadku konieczności przyspieszenia gojenia po urazach. Miejscowe podawanie PRP może stanowić alternatywną metodę leczenia także w przypadku niezadowalającej skuteczności dotychczas stosowanych w entezopatiach terapii. Wskazaniem do tego małoinwazyjnego i niewymagającego rekonwalescencji zabiegu jest także przyspieszenie procesów gojenia po leczeniu operacyjnym oraz przy urazach, które nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego.

Wykorzystanie komórek macierzystych pozyskanych w drodze liposukcji to metoda na przyspieszenie gojenia po urazach, która przyczynia się do osiągnięcia skutecznego efektu regeneracyjnego (odbudowa zniszczonej tkanki). Wprowadzone do chorego miejsca komórki macierzyste wykazują dodatkowo działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Również ten zabieg nie łączy się z koniecznością rekonwalescencji, a jedynymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są okres ciąży i karmienia oraz aktywna infekcja.

Szybszy powrót do pełnej sprawności? Zapraszamy na konsultację!

Wracasz do formy po urazie i masz wrażenie, że proces ten przebiega u Ciebie zbyt wolno? Istnieje duża szansa, że możemy Ci pomóc! Już dziś umów się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej i pozwól, by nasz lekarz ortopeda dokładnie zapoznał się z Twoim przypadkiem, a następnie zaproponował najlepszą metodę na przyspieszenie gojenia po urazie, dzięki której już wkrótce wrócisz do pełnej sprawności.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer