fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Zaburzenia gojenia kostnego – objawy i skuteczne metody leczenia

Proces zrostu kości trwa około 6 tygodni. Po zdjęciu gipsu i rehabilitacji, która zabiera na ogół kolejne 6 tygodni, lekarz ortopeda może już dokonać wstępnej oceny wyników leczenia. Niestety nierzadko okazuje się, że u pacjenta występują zaburzenia gojenia kostnego, które w mniejszym bądź większym stopniu uniemożliwiają mu powrót do normalnego funkcjonowania. W dzisiejszym wpisie przeczytasz o objawach opóźnienia procesu zrostu kości i dowiesz się, jakie leczenie może Ci zaoferować Klinika Sthetic dr Jagielskiej.

Objawy zaburzeń gojenia kostnego

Zarówno lokalizacje, jak i rodzaje złamań kończyn mogą być bardzo zróżnicowane, a metody leczenia opóźnienia gojenia kostnego lekarz zawsze dobiera dla każdego pacjenta indywidualnie. Czy zaburzenie to daje jakieś objawy? Tak, choć także one zależeć będą w dużym stopniu od lokalizacji i rodzaju złamania. Do najczęstszych należą przede wszystkim dolegliwości bólowe w miejscu złamania i ból podczas obciążania kończyny. “Stosunkowo często można też zaobserwować ograniczony zakres ruchów chorej kończyny, a niekiedy, zwłaszcza przy złamaniach otwartych, infekcję rany oraz ubytek tkanki kostnej” – mówi dr Jagielska z Kliniki Sthetic.

Opóźniony zrost kości – leczenie zachowawcze

Przy zaburzeniach gojenia kostnego lekarz ortopeda podejmuje zwykle próby leczenia zachowawczego. Trzeba bowiem pamiętać, że wiele zależy tu od samego pacjenta. Opóźnienia w zrastaniu się kości mogą powodować chociażby nikotynizm, nieodpowiednie stężenie glukozy we krwi czy niewłaściwa dieta. Są to zatem czynniki, na które pacjent ma realny wpływ i poprzez modyfikację swoich nawyków może je zmienić (np. rzucając lub przynajmniej ograniczając palenie tytoniu). Co jednak zrobić, gdy tego rodzaju działania zawiodą lub gdy pacjent nie potrafi po prostu zmienić swoich przyzwyczajeń? Tu z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi oferowane przez naszą Klinikę.

Skuteczne zabiegi przy zaburzeniach gojenia kostnego

Pacjentom cierpiącym na zaburzenia gojenia kostnego szczególnie polecamy dwa rodzaje terapii – małoinwazyjną metodę PRP oraz komórki macierzyste” – mówi dr Jagielska. “Oczywiście to lekarz ortopeda decyduje, która z nich lepiej sprawdzi się u konkretnej osoby” – dodaje.

PRP to metoda coraz powszechniej stosowana w leczeniu różnorakich uszkodzeń narządów ruchu, która charakteryzuje się brakiem znaczących efektów ubocznych i nie wymaga rekonwalescencji. Na ogół potrzebne są dwa lub trzy zabiegi, by pacjent odczuł pozytywne efekty działania tej metody terapii.

Drugim zabiegiem stosowanym przy zaburzeniach i opóźnieniach zrostu kostnego jest terapia komórkami macierzystymi. Do niedawna kojarzona była ona przede wszystkim z medycyną estetyczną, jednak obecnie coraz częściej wykorzystuje się ją również w ortopedii. Technologia leczenia komórkami macierzystymi jest nie tylko bardzo bezpieczna, ale też cechuje się wysoką skutecznością. Podobnie jak w przypadku PRP, przy terapii komórkami macierzystymi rekonwalescencja po zabiegu również nie jest wymagana.

Zapraszamy na konsultację

Jeśli zauważyłeś u siebie objawy, które mogą wskazywać na zaburzenia gojenia kostnego po złamaniu, nie czekaj – już dziś zgłoś się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej. Nasz lekarz ortopeda przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, zbada chorą kończynę, a następnie zaproponuje Ci najlepszą metodę leczenia.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer