fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Dlaczego teraz jeszcze bardziej niż zwykle powinniśmy zatroszczyć się o swój mikrobiom?

Aktualna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmusza nas wszystkich do tymczasowego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Chwilowo jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach i nie wychodzenia z nich bez wyraźnej potrzeby, nie możemy wyjść do kina, restauracji, ani spotkać się ze znajomymi. Możemy za to poświęcić więcej czasu sobie i zatroszczeniu się o swoje zdrowie. O właściwej ochronie skóry i jej pielęgnacji opowiada dermatolog, dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic.

Zachowanie higieny na najwyższym poziomie jest niezwykle ważne –  w szczególności teraz, gdy mamy do czynienia z pandemią koronawirusa. Aktualnie potrafimy myć lub dezynfekować ręce co najmniej kilkanaście razy dziennie. Coraz więcej osób zaczyna skarżyć się na przesuszoną, piekącą i często popękaną skórę dłoni. Dlaczego tak się dzieje? – Gdy często myjemy lub dezynfekujemy ręce, może dojść do naruszenia bariery hydrolipidowej, której zadaniem jest ochrona skóry. Niestety zawarte w mydłach detergenty przyczyniają się do przesuszania skóry, która jak już zostało wspomniane – może być podrażniona i piekąca – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej. By nie doprowadzić do takiej sytuacji należy poświęcić pielęgnacji dłoni nieco więcej uwagi. – Myślę, że to, w jaki sposób i jak długo należy myć ręce, wiedzą już chyba wszyscy. Nie wszyscy mogą jednak wiedzieć, że niezwykle ważne jest dokładne osuszenie dłoni oraz zastosowanie kremu do rąk. Składnikami, których powinniśmy teraz szukać w kremach są witaminy A i E, pantenol, mocznik w niskich stężeniach i aloes – tłumaczy dr Jagielska.

Dlaczego tak ważna jest właściwa ochrona skóry?

Chociaż przesuszona i popękana skóra dla wielu osób może wydawać się błahostką, prawda jest taka, że jest ona bardziej podatna na infekcje. – Gdy bariera ochronna skóry zostaje naruszona, wszelkie drobnoustroje mają do niej jeszcze lepszy „dostęp”. O wiele łatwiej o infekcję, mogą również nasilać się alergie kontaktowe – wyjaśnia ekspert. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest dbanie o nasz mikrobiom. Jak to zrobić? – Bardzo ważne jest wymienione już regularne natłuszczanie skóry, które przyczynia się do poprawy funkcjonowania skórnego mikrobiomu. Ale równie ważne jest zadbanie o siebie od wewnątrz i wsparcie dla naturalnej flory bakteryjnej – dodaje dr Jagielska. Sposobów na poprawę odporności jest wiele – w tym niekorzystnym dla nas okresie warto częściej sięgać po kiszonki, a także po kefiry czy jogurty. Równie istotne jest także unikanie słodyczy, fastfoodów i wysoko przetworzonej żywności. Im krótszy skład produktu tym lepiej – warto o tym pamiętać!

Czym właściwie jest mikrobiom?

O mikrobiomie słyszeli z pewnością wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą czym on tak właściwie jest. Mikrobiom określany jest również jako mikrobiota lub mikroflora, jest to nic innego, jak zbiór mikroorganizmów charakterystycznych dla danego siedliska – w tym przypadku skóry, ale wyróżniamy jeszcze mikrobiom jelit, dróg rodnych czy jamy ustnej. Prawidłowy mikrobiom gwarantuje zdrową i promienną skórę, a także ochronę przez infekcjami.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer