« cofnijUsuwanie włókniaków
Chociaż nie odczuwasz z ich powodu żadnych dolegliwości, włókniaki traktujesz jako problem estetyczny, którego czym prędzej chciałabyś się pozbyć? Usuwanie włókniaków za pomocą dermatochirurgii laserowej lub też inną z kilku dostępnych metod jest idealnym rozwiązaniem.
Wskazania do usunięcia włókniaków
- Ciemne bądź mocno widoczne zmiany (wskazania estetyczne)
- Włókniaki umiejscowione w miejscach narażonych na podrażnienia
- Włókniaki widoczne na szyi, twarzy czy dekolcie
Czym właściwie są włókniaki?
Włókniak jest zmianą powstającą z tkanki łącznej skóry właściwej. Może mieć postać miękką lub twardą i pojawić się w różnych miejscach na ciele. Jego obecności nie towarzyszą żadne dolegliwości, a sam w sobie nie stanowi zagrożenia. Można go usunąć różnymi sposobami, a wszystkie z nich są dostępne w warszawskiej Klinice Sthetic.
Zmiany skórne zwane włókniakami wyglądem przypominają małe guzki o barwie zbliżonej do koloru skóry. Pojawiają się najczęściej na szyi, karku, w okolicy pachwin lub na skórze kończyn. Mogą osiągać wielkość do 2 mm do 1 cm, a ich struktura jest przesuwalna względem podłoża.
Gabinetowe sposoby na włókniaki
Chociaż domowe sposoby na włókniaki nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem, usuwanie wszelkich zmian skórnych najbezpieczniej przeprowadzić pod okiem doświadczonego lekarza. Taką możliwość zyskują pacjenci Kliniki Sthetic, która w atrakcyjnych cenach oferuje kilka metod usuwania włókniaków. Zabieg, także ten nieinwazyjny, poprzedzony jest konsultacjami dermatochirurgicznymi, które pozwalają ocenić zmianę i dokonać wyboru właściwego sposobu usuwania włókniaków.
Usuwanie włókniaków za pomocą lasera
Usuwanie włókniaków za pomocą zabiegów laserem to jedna z najpopularniejszych metod leczenia. Wiązka laserowa zostaje skierowana na daną zmianę skórną i pochłonięta przez wodę zewnątrz- i wewnątrzkomórkową. Podczas działania lasera dochodzi do koagulacji i odparowywania wody. Włókniak jest wówczas usuwany w sposób bezkrwawy. Metoda ta nie pozostawia żadnych blizn i jest bezpieczna dla osób w każdym wieku, także dzieci.
Usuwanie włókniaków z użyciem kriochirurgii
Kriochirurgia to metoda usuwania zmian skórnych polegająca na ich wymrażaniu. Wykorzystuje do tego ciekły azot lub podtlenek azotu o temperaturze nawet -140 st. C. W wyniku mocnego ochłodzenia uszkodzone zostają komórki włókniaka, które po zniszczeniu oddzielają się od zdrowej tkanki. Metoda ta jest bezpieczna dla wszystkich pacjentów, także dla dzieci i kobiet w ciąży. Nie pozostawia blizn i odbarwień.
Usuwanie włókniaków metodą chirurgiczną
Włókniaki można usunąć tradycyjną metodą chirurgiczną polegającą na wycięciu zmian skórnych. Stosuje się ją w celu usunięcia dużych włókniaków. Zmianę wycina się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rozmiaru włókniaków w miejscu poddanym zabiegowi mogą zostać założone szwy. Całkowity okres rekonwalescencji wynosi ok. 1 tygodnia.
Przebieg zabiegu
Przebieg zabiegu usuwania włókniaków uzależniony jest od wybranej metody. Jeśli usunięcie zmiany tego wymaga, najpierw stosowane jest znieczulenie miejscowe, natomiast usuwanie włókniaków metodą chirurgiczną może zostać zakończone założeniem kilku szwów. W przypadku wykorzystania azotu zmiana jest wymrażana i odpada po 10 dniach.
Efekty zabiegu usunięcia włókniaków
Zabieg, bez względu na zastosowaną metodę, prowadzi do usunięcia włókniaka w jak najmniej inwazyjny sposób. Nie pozostaje po nim blizna, a kilkudniowy okres rekonwalescencji wymagany jest jedynie po wycięciu zmiany metodą chirurgiczną.
od 600 zł |
- Ciemne bądź mocno widoczne zmiany (wskazania estetyczne)
- Włókniaki umiejscowione w miejscach narażonych na podrażnienia
- Włókniaki widoczne na szyi, twarzy czy dekolcie
Niekiedy, u pacjentów ze skłonnością do tworzenia się bliznowców, odradza się usuwanie włókniaków.
- usunięcie włókniaków