fbpx
Sthetic

Sthetic – meet the leading Clinic in Warsaw, with the best price list for aesthetic medicine, dermatosurgery and aesthetic gynecology treatments.

Read more
NOVELTY - ONDA treatment

A world revolution in the fight against cellulite and in body shaping!

Read more
The hit of regenerative medicine!

CGF concentrated growth factors guarantee natural rejuvenation!

Read more
Novelty!

Innovative carbon peeling without a laser!

Read more
Massage for pregnant women

Safe and pleasant therapy to relieve swelling, backache and other ailments.

Read more
Neauvia Explosion

A rejuvenating treatment dedicated to the skin of the neck.

Read more
Laser Mona Lisa Touch

Offer limited from 900 PLN!

Read more
Novelty!

Hybrid lifting!

Read more
ClearLift

Discount price 2.500 PLN! 3.000 PLN

Read more

« cofnijUsuwanie znamion skórnych

Kiedy patrzysz na swoją skórę, zwracasz uwagę głównie na znamiona, które wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale i niepokojąco? W takim przypadku pomocna jest dermatologia estetyczna, która obejmuje także – poprzedzone konsultacją dermatologiczną – usuwanie znamion skórnych.

Wskazania do usunięcia znamion skórnych:

 • Podejrzane zmiany, które mogą mieć charakter nowotworowy
 • Niepokojące zmiany, które krwawią bądź swędzą
 • Znamiona zlokalizowane w miejscach narażonych na obtarcia

Kiedy zdecydować się na usuwanie znamion skórnych?

Wszystkie znamiona skórne pojawiające się na powierzchni ciała powinny być skontrolowane przez dermatologa bądź chirurga onkologa. Wynika to z zagrożenia chorobą nowotworową, która rozwija się ze zmian tego rodzaju. Usuwane powinny być także znamiona, które krwawią, swędzą lub są zlokalizowane w miejscach narażonych na obtarcia. Klinika Sthetic w Warszawie oferuje zarówno konsultacje dermatologiczne, jak i nowoczesne sposoby usuwania znamion skórnych. Wszystkie usługi są bezpieczne i posiadają korzystne ceny.

Które znamiona usuwać?

W Klinice Sthetic, w ramach oferty dermatochirurgii jest możliwe usunięcie takich zmian, jak: włókniaki, brodawki czy bliznowce. Ponadto usuwa się szereg znamion skórnych naskórkowych, naczyniowych, barwnikowych. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

 • plamy soczewicowate
 • znamiona barwnikowe
 • włókniaki miękkie i twarde
 • naczyniaki krwionośne
 • pieprzyki (różne rodzaje)

Klinika Sthetic w Warszawie jest otwarta na wszystkich pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie nietypowe i niepokojące zmiany skórne. Możliwe jest wykonanie badań dermatoskopowych w celu dokładnej oceny znamion skórnych oraz wycięcie znamion, które wymagają tego ze względów zdrowotnych lub estetycznych bądź też i jednych, i drugich. Profesjonalna kadra zapewnia usługi na najwyższym poziomie oraz pełne bezpieczeństwo, które powinno być nieodłączną częścią usuwania znamion skórnych.

Metody usuwania znamion skórnych

Klinika Sthetic posługuje się najskuteczniejszymi i bezpiecznymi metodami usuwania znamion skórnych, które minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań i skutków ubocznych, takich jak trudno gojące się blizny. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy na co dzień zajmują się dermatoskopową oceną znamion i ich usuwaniem. Wśród stosowanych terapii można wyróżnić:

 • Wycięcie chirurgiczne,
 • Zabiegi laserowe,
 • Kriochirurgia,
 • Elekrtokoagulacja

Przebieg zabiegu

Usuwanie znamion skórnych, a konkretniej jego przebieg, zależy od zastosowanej metody. Wykonywane jest ono w znieczuleniu miejscowym. W przypadku leczenia chirurgicznego podejrzana zmiana wycinana jest z marginesem zdrowej skóry, co wymaga założenia później kilku szwów. Zabieg, mimo że inwazyjny, dzięki znieczuleniu  jest jednak niemalże bezbolesny. Wycięte znamię zostaje następnie ocenione histopatologicznie.

Efekty zabiegu usunięcia znamion skórnych

Przeprowadzenie zabiegu ma na celu usunięcie znamienia, jednak efekty zależą od wykorzystanej metody. W przypadku leczenia chirurgicznego zmiana jest usuwana w całości. Zabiegi laserowe zastosowane w usuwaniu głębszych znamion mogą z kolei pozostawiać niewielki, płaski ślad. Dużą precyzją charakteryzuje się także kriochirurgia, która  nie pozostawia żadnych blizn i jest całkowicie bezbolesna.

Możliwe efekty uboczne

Po zabiegu usuwania znamion skórnych mogą pojawiać się obrzęki, które ustępują maksymalnie po kilku dniach. Wszystkie metody leczenia są jednak bezpieczne, ponieważ ich dobór poprzedzony jest wnikliwym badaniem lekarza specjalisty.

Każda metoda posiada swoje zalety i może być stosowana na większość znamion skórnych. Decyzję o wykorzystaniu konkretnego sposobu podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem podczas konsultacji lekarskiej. Przy wyborze właściwej terapii bierze się pod uwagę rodzaj znamienia i jego lokalizację, rozmiar, oraz ewentualną skłonność do powstawania bliznowców.

od 400 zł
WSKAZANIA
 • Podejrzane zmiany, które mogą mieć charakter nowotworowy
 • Niepokojące zmiany, które krwawią bądź swędzą
 • Znamiona zlokalizowane w miejscach narażonych na obtarcia
PRZECIWWSKAZANIA

Znamion skórnych nie usuwa się u kobiet będących w ciąży ani karmiących piersią. Zabiegów, szczególnie laserowych, nie przeprowadza się również podczas terapii retinoidami ani w trakcie aktywnych infekcji skórnych.

EFEKTY
 • usunięcie znamienia
Masz pytania lub chcesz zapisać się na zabieg? Wyślij wiadomość lub zadzwoń do nas: 696-449-440, klinika@sthetic.pl


Do góry
Make an appointment

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer