fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Labioplastyka w Klinice Sthetic – sprawdź, jak zabieg ten poprawić może jakość życia kobiet

Na zabieg labioplastyki wiele kobiet decyduje się z przyczyn estetycznych, kiedy po prostu nie odpowiada im wielkość bądź kształt ich warg sromowych. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak w społecznej świadomości zaistniał przez to swego rodzaju mit, że laserowa korekta warg sromowych to zwykła fanaberia. Wcale tak nie jest, o czym świadczy chociażby przeprowadzone kilka lat temu badanie. Jego celem było sprawdzenie, jak labioplastyka – wykonywana również w warszawskiej Klinice Sthetic dr Jagielskiej przy użyciu lasera MonaLisaTouch™– wpływać może na jakość życia kobiet. W tym również, co istotne, poprzez niwelowanie lub całkowite likwidowanie nieprzyjemnych objawów, na które pacjentki narzekały przed zabiegiem. Więcej o wynikach tego badania przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie.

Poprawienie estetyki? Tak, ale też pozbycie się dolegliwości.

Na początku rozprawmy się z mitem, który, jak już wspomnieliśmy we wstępie, na dobre rozpowszechnił się w społeczeństwie. Otóż nie – zabieg labioplastyki nie jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet, które zainteresowane są poprawieniem estetyki obszaru intymnego. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe mogą być (i często są) przyczyną wielu dolegliwości. – Kobiety z przerośniętymi czy niesymetrycznymi wargami sromowymi mogą odczuwać ból lub dyskomfort podczas współżycia. Nieprzyjemne doznania towarzyszą im też często przy uprawianiu sportu, a nawet przy noszeniu zbyt obcisłych ubrań. Takie pacjentki są też bardziej narażone na podrażnienia, otarcia czy infekcje grzybiczne. Nie zawsze chodzi zatem wyłącznie o estetykę – wyjaśnia dr Janiczek, lekarz ginekolog Kliniki Sthetic.

Wybrane dolegliwości zgłaszane przed zabiegiem labioplastyki

Badanie*, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym Plastic and Reconstructive Surgery, dotyczyło poprawy jakości życia pacjentek po zabiegu labioplastyki. Wzięły w nim udział 62 kobiety w wieku od 17 do 61 lat. Wszystkie wypełniły ankietę związaną z objawami nadmiaru tkanki pochwy przed zabiegiem (w latach 2016-2017) i ponownie w okresie kontrolnym w roku 2019. Jak się okazało, przed zabiegiem wszystkie pacjentki miały co najmniej jeden z jedenastu objawów często zgłaszanych przez osoby decydujące się na zabieg labioplastyki. Najczęściej wymieniana była tu niepewność co do swojego wyglądu (wspomniało o tym aż 93,5% kobiet), jednak inne objawy obejmowały też m.in. problemy z życiem intymnym (66,1%) czy trudności z dobraniem dla siebie odpowiedniej odzieży, w tym dyskomfort podczas noszenia obcisłych spodni (58,1%), a także poczucie mniejszej atrakcyjności i negatywny wpływ na samoocenę. Średnio każda z pacjentek zgłaszała aż 6,5 objawów.

Procentowy spadek wybranych objawów po wykonaniu zabiegu

Co zatem wykazała ankieta przeprowadzona już po labioplastyce? Otóż wykazała ona, że aż 58 z 62 pacjentek (93,5 procent) nie miało już objawów, na które narzekały przed zabiegiem. Niemal wszystkie z nich (93%) przed laserową plastyką pochwy czuły się skrępowane, jednak po niej problem dotyczył już tylko 6,5% pacjentek. Przed zabiegiem na dyskomfort podczas stosunku uskarżało się 66,1% kobiet. Tyle samo czuło się też mało atrakcyjnie. Objawy te ustąpiły całkowicie po przeprowadzeniu labioplastyki. Ponad połowa pacjentek miała przed zabiegiem obniżone poczucie własnej wartości (64,5%) i problemy z intymnością (62,9%) – po labioplastyce wartości te spadły do odpowiednio 1,6 i 0%. Imponujący był również spadek objawów w postaci bólu podczas stosunku – z 43,5% do zaledwie 1,6%.

Wnioski z badania i zalety lasera MonaLisaTouch

Wnioski, jakie wyciągnięto z badania, mówią o tym, że u kobiet ze zbyt dużymi wargami sromowymi często występują objawy czynnościowe oraz związane z wyglądem, natomiast labioplastyka jest zabiegiem bezpiecznym i przynoszącym znaczną poprawę jakości życia pacjentek. – Ze swojej strony mogę dodać, że laserowa korekta warg sromowych wykonywana przy użyciu lasera MonaLisaTouch to metoda, dzięki której osiągnąć można znacznie lepsze wyniki niż w przypadku zabiegów przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Mamy tu także do czynienia z mniejszym krwawieniem i niższym ryzykiem powstawania blizn pooperacyjnych. Co oczywiste, krótszy jest też okres rekonwalescencji, a laser – poza tym, że modeluje zewnętrzne obszary intymne – zwiększa też zwartość i elastyczność tkanki, stymulując produkcję kolagenu – mówi dr Janiczek.

Klinika Sthetic zaprasza na konsultacje

Bez względu na to, czy dzięki laserowej korekcie warg sromowych chciałabyś poprawić estetykę swojego obszaru intymnego, czy też pozbyć się uciążliwych dolegliwości, nie czekaj – już dziś skontaktuj się z warszawską Kliniką Sthetic dr Jagielskiej i umów się na konsultację z naszym specjalistą. Serdecznie zapraszamy!

*Źródła:

https://journals.lww.com/plasreconsurg/Abstract/2020/09000/Comparison_of_Patient_Symptomatology_before_and.12.aspx

https://www.news-medical.net/news/20200826/Study-track-changes-in-symptoms-and-quality-of-life-from-before-and-after-labiaplasty.aspx

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer