fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Łokieć golfisty – objawy i leczenie schorzenia

Entezopatia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, nazywana potocznie łokciem golfisty, to zespół bólowy tkanek miękkich, które położone są przyśrodkowo w stosunku do stawu łokciowego. To popularne schorzenie, wbrew swojej nazwie, nie dotyka wyłącznie golfistów. Mało tego – nie dotyka ono wyłącznie sportowców. Do uszkodzenia przyczepów dochodzi bowiem zwykle na skutek mikrourazów, powstających w wyniku powtarzalnych ruchów nadgarstka, te zaś mogą wystąpić nawet podczas pracy biurowej. W naszym dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jakie objawy towarzyszą tej chorobie i jakie rodzaje terapii oferuje w jej przypadku warszawska Klinika Sthetic dr Jagielskiej.

Objawy zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej

Podobnie jak przy wielu innych schorzeniach ortopedycznych, również w przypadku łokcia golfisty ból (po wewnętrznej, przyśrodkowej stronie stawu łokciowego) może być na początku niewielki. Cechą charakterystyczną jest to, iż będzie pojawiał się on podczas chwytania i podnoszenia przedmiotów. Wielu chorych, którzy zlekceważyli początkowe objawy, może mieć problemy z wykonaniem tak prostych czynności, jak podniesienie kubka z kawą czy np. wkręceniem śrubki. Ból pojawi się również podczas wykonywania innych czynności, takich jak chociażby rzucanie, pisanie czy pływanie (zwłaszcza żabką). Z czasem może pojawić się również sztywność i osłabienie ręki oraz nadgarstka, głównie na skutek unikania ruchów, które łączą się dla chorego z dyskomfortem. Łokieć staje się tkliwy i mogą pojawiać się bóle promieniujące do palców. Co istotne, w miarę rozwoju choroby dolegliwości pojawiać się mogą również w stanie spoczynku.

Leczenie łokcia golfisty w Klinice Sthetic dr Jagielskiej

Leczenie łokcia golfisty metodami domowymi (np. poprzez przykładanie lodu czy ćwiczenia) może nie przynieść znaczących rezultatów. Z drugiej strony małoinwazyjne metody terapii pozwalają uniknąć operacji i stosunkowo szybko przywrócić choremu sprawność. W Klinice Sthetic dr Jagielskiej stosujemy następujące z nich:

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste pozyskane w drodze liposukcji z powodzeniem stosowane są w terapii, która ma na celu odbudowę zniszczonej tkanki. Jest to metoda bardzo bezpieczna, która charakteryzuje się jednocześnie dużą skutecznością w leczeniu entezopatii nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej.

PRP

Przydatność osocza bogatopłytkowego w leczeniu entezopatii (a więc również łokcia golfisty) potwierdza większość dostępnych w literaturze medycznej badań klinicznych. Co bardzo istotne, efektywność takiego leczenia ma charakter długoterminowy. Zastosowanie metody PRP w dużym stopniu przyczynia się również do redukcji bólu w stawie.

Orthokine

Ta autologiczna terapia polega na podawaniu białek przeciwzapalnych, pozyskanych z krwi chorego, bezpośrednio w źródło zapalenia. To bezpieczna, nieinwazyjna i bardzo bezpieczna metoda, do której stosowania wskazaniem są m.in. entezopatie (łokieć golfisty i tenisisty, kolano skoczka, ostroga piętowa).

Konsultacje ortopedyczne w Klinice Sthetic

Jeśli podejrzewasz u siebie entezopatię nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, pamiętaj, by nie zwlekać z wizytą u ortopedy. Już dziś umów się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej i skorzystaj z fachowej pomocy. Nasz ortopeda przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zaproponuje Ci najlepszą metodę leczenia łokcia golfisty. Tak, byś już niebawem mógł wrócić do pełnej sprawności.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer