Mezoterapia – zdrowa i piękna skóra
Starzenie się i wiotczenie skóry to procesy, których występowaniu można zapobiec. Jedną z najbardziej efektywnych nieinwazyjnych metod, która na dodatek przynosi doskonałe i szybkie rezultaty, jest mezoterapia przeciwstarzeniowa. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jakie są wskazania do takiego zabiegu, na czym konkretnie on polega oraz jakich efektów możesz się spodziewać. Podpowiadamy również, jak często przeprowadzać mezoterapię i jak zadbać o skórę po zabiegu.
Mezoterapia przeciwstarzeniowa – wskazania do zabiegu
Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii to utrata blasku i nawilżenia, pogorszenie elastyczności i gęstości skóry, pojawienie się zmarszczek. Warto również pamiętać, że jest to metoda, dzięki której znacząco opóźnić można starzenie się skóry. „Bardzo ważna jest profilaktyka, dlatego nie dopuszczajmy do takiej sytuacji, że trafiamy do gabinetu lekarskiego już wtedy, kiedy jest poważny problem – gdy działamy profilaktycznie, opóźniamy procesy starzenia” – mówi dr Jagielska z Kliniki Sthetic.
Na czym polega zabieg?
Jak już wspomnieliśmy, mezoterapia przeciwstarzeniowa to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Warto też dodać, że praktycznie bezbolesny, skóra pacjenta zostaje znieczulona przed zabiegiem specjalistycznym kremem. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę pacjenta (za pomocą bardzo cienkiej igły) substancji odżywczych, kwasu hiularonowego, aminokwasów, peptydów i in. Preparat może być aplikowany na twarzy, szyi i dekolcie, ale też na dłoniach, udach, brzuchu czy pośladkach. Po nakłuciach pozostają tylko niewielkie ślady, które znikają w ciągu kilkudziesięciu godzin.
Efekty mezoterapii przeciwstarzeniowej
Podczas zabiegu mezoterapii do skóry pacjenta trafiają składniki o właściwościach nawilżających i odżywiających. Dzięki temu, usprawnieniu ulegają procesy metaboliczne w skórze, w tym m.in. poprawa jakości włókien kolagenowych i elastynowych, wzrost produkcji kwasu hialuronowego oraz poprawa mikrokrążenia. Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrniejsza i gładsza. Poprawia się także jej gęstość. „Mezoterapia przeciwstarzeniowa przynosi stosunkowo szybkie efekty, a wyraźną różnicę widać już po pierwszym zabiegu. Oczywiście dla uzyskania lepszych efektów warto skorzystać z serii zabiegów – średnio co dwa-trzy tygodnie, później już tylko raz na kilka miesięcy, dla podtrzymania efektu” – wyjaśnia dr Jagielska.
Częstotliwość zabiegów i pielęgnacja skóry po mezoterapii
Terapię najlepiej rozpocząć od minimum trzech zabiegów, przeprowadzanych co trzy tygodnie. Później, w zależności od kondycji skóry, pojedyncze zabiegi przeprowadza się z częstotliwością zaleconą przez lekarza dermatologa.
Po zabiegu mezoterapii bardzo istotna jest odpowiednio dobrana do rodzaju skóry pacjenta pielęgnacja domowa. Dobrze sprawdzają się tutaj np. kosmetyki z linii Neauvia, z zawartością skoncentrowanego kwasu hialuronowego, który przedłuża efekty zabiegu.
Już dziś skontaktuj się z Kliniką Sthetic dr Jagielskiej i umów się na zabieg mezoterapii – serdecznie zapraszamy!