fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o botoksie

Zabiegi z użyciem botoksu lub inaczej mówiąc – toksyny botulinowej – są jednymi z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Podczas kilkunastominutowego zabiegu można pozbyć się kompleksów towarzyszących nam latami lub zlikwidować zmarszczki, które pojawiły się w ostatnim czasie. Czym tak właściwie jest botoks i w jakim celu się go stosuje? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o zabiegu!

Zacznijmy od początku…

Co to jest botoks?

Botoks (Botox) jest neurotoksyną – a dokładniej białkową egzotoksyną – nazywaną również toksyną botulinową. Toksyna ta wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum, podana w odpowiednie miejsca powoduje osłabienie nadmiernej kurczliwości mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, dzięki czemu po zabiegu skóra nad mięśniami odpoczywa i wygładza się a zmarszczki znacznie się zmniejszają lub znikają całkowicie. Botoks początkowo wykorzystywany był do leczenia zeza, nadmiernej potliwości i problematycznych migren, w medycynie estetycznej – w kontekście odmładzania – został doceniony nieco później.

W jakim celu stosuje się botoks?

Jak już zostało wspomniane – botoks blokuje przesyłanie bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni, dzięki czemu te przestają być nadmiernie aktywne (jest to działanie tymczasowe), a przez to twarz zostaje wygładzona i zyskuje zrelaksowany wygląd. Zmarszczki zostają spłycone i mniej widoczne. Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej działają świetnie profilaktycznie, gdyż hamują utrwalanie się i pogłębianie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Zabieg jest wykonywany wyłącznie przez doświadczonego  lekarza, który najpierw dokonuje dokładnej analizy skóry Pacjenta, a następnie przy pomocy bardzo cieniutkiej igły podaję toksynę botulinową w odpowiednie miejsce. Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut. Procedura jest szybka i wyjątkowo skuteczna, Pacjent nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem botoksu?

Botoks ma szerokie zastosowanie. W medycynie estetycznej najczęściej stosowany jest w celu wygładzenia zmarszczek. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu znajdują się m.in. zmarszczki między brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”), zmarszczki przy nosie („zmarszczki królicze”), zmarszczki wokół ust („zmarszczki palacza”), zmarszczki na brodzie, a także szyi. Toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu napięciowych bólów głowy, a także leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp oraz w leczeniu bruksizmu.

Kto może poddać się zabiegowi z użyciem botoksu?

Na zabieg z użyciem botoksu decydują się nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni. Mitem jest, że mogą stosować go wyłącznie osoby dojrzałe. Botoks coraz częściej wykorzystywany jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej gdyż hamuje utrwalanie się i pogłębianie zmarszczek . Zabiegi dedykowane są wszystkim osobom chcącym pozbyć się zmarszczek i odświeżyć swój wygląd.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się średnio 6 miesięcy, chociaż mogą wystąpić indywidualne różnice w przedziale 4-8 miesięcy. Warto podkreślić, że efekty nie są widoczne od razu, a dopiero około 3-14 dniach od zabiegu. W celu uzyskania najbardziej pożądanego i naturalnego efektu zapraszamy Pacjentów na bezpłatną konsultacje 2 tygodnie po zabiegu i ewentualne również bezpłatne dostrzyknięcie jeśli jest taka potrzeba.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer