« cofnijLeczenie nietrzymania moczu
Z powodu ciężkiego porodu lub pod wpływem procesów starzenia zmagasz się z problemem nietrzymania moczu? Jego rozwiązaniem jest prosty i praktycznie bezbolesny zabieg nowoczesnym laserem Mona LIsa Touch™.
Wskazania:
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu
- Ciężki poród siłami natury
- Osłabienie mięśni dna miednicy
- Pomenopauzalna wiotkość ścianek pochwy
Problem nietrzymania moczu
Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.
Przebieg zabiegu
Leczenie laserem Mona LIsa Touch™ jest krótkie i nie wymaga podawania znieczulenia. Specjalna końcówka lasera jest wprowadzana do pochwy. Emitowane przez nią fale powodują działanie fototermiczne prowadzące do napięcia tkanek i wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, aby terapia urządzeniem Mona LIsa Touch™ była skuteczna, zabieg powtarza się od 2 do 4 razy w 4-tygodniowych odstępach.
Efekty zabiegu
Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu Mona LIsa Touch™, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.
od 1300 zł |
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu
- Ciężki poród siłami natury
- Osłabienie mięśni dna miednicy
- Pomenopauzalna wiotkość ścianek pochwy
- Ciąża
- Infekcje intymne
- Menstruacja
- Choroby nowotworowe
- wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru
- zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenie jej normalnego funkcjonowania