fbpx
Klinika Sthetic

Sthetic – czołowa Klinika w Warszawie: profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo.

Sprawdź
Letnia Promocja

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty

Sprawdź
Pomysł na prezent

Zaskocz swoją Mamę i spraw jej przyjemność zabiegiem wykonanym przez profesjonalistów

Sprawdź
Nowy zabieg: Scarlet S RF

Nowość w Klinice Sthetic: radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet S RF – bezpieczny, certyfikowany zabieg, który uzyskał aprobatę FDA

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg Nucleofill

Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry, nawilżenie, biostymulacja, eliminowanie wolnych rodników

Sprawdź
NOWOŚĆ - zabieg ONDA

Światowa rewolucja w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki!

Sprawdź
Hit medycyny regeneracyjnej!

CGF skoncentrowane czynniki wzrostu gwarancją naturalnego odmładzania!

Sprawdź
Masaż dla kobiet w ciąży

Bezpieczna i przyjemna terapia łagodząca obrzęki, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Sprawdź
Neauvia Explosion

Odmładzający zabieg dedykowany skórze szyi.

Sprawdź
Laser Mona Lisa Touch

Oferta limitowana od 900 zł!

Sprawdź
Nowość!

Lifting Hybrydowy!

cena promocyjna 2500 zł !  3000 zł

Sprawdź
ClearLift

Wszechstronny laserowy zabieg odmładzający!

cena promocyjna – zabieg na twarz 1000 zł zamiast 1200 zł!

Sprawdź
Stimulate and Lift - Podnieś swoją skórę

Cena całości pakietu TYLKO 3500 zł !

Sprawdź
DR. CYJ HAIR FILLER - ABSOLUTNA NOWOŚĆ!

Peptydowa terapia włosów! Wyjątkowa skuteczność!

Sprawdź
Znajdziesz nas przy Placu Zbawiciela w Warszawie
Sprawdź
Laserowa plastyka powiek
Sprawdź
Skuteczne zabiegi ujędrniania
i modelowania ciała

Sprawdź

Najczęstsze kontuzje biegaczy – skuteczne metody terapii

Jogging odstresowuje, poprawia jakość życia, pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów, a także wzmacnia serce i układ oddechowy. Niestety, biegacze – i to zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – narażeni są również na stosunkowo duże ryzyko kontuzji. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje oraz podpowiadamy, jakiego rodzaju zabiegi oferowane przez Klinikę Sthetic dr Jagielskiej pomogą w leczeniu najczęstszych dolegliwości, które przytrafiają się biegaczom.

Kontuzje wśród biegaczy – najczęstsze przyczyny

Do głównych przyczyn kontuzji, na które narażone są osoby uprawiające jogging, należą przede wszystkim: brak odpowiedniej rozgrzewki, źle dobrane obuwie i zbyt intensywne treningi. Trzeba pamiętać, że podczas biegania wykonujemy ruchy powtarzalne, a to właśnie one nader często prowadzą do kontuzji. Co więcej, narażeni jesteśmy na duże przeciążenia. Dość prozaicznymi, ale częstym przyczynami urazów wśród biegaczy są także nierówność terenu czy bieganie po śliskiej nawierzchni (np. podczas deszczu czy zimą).

Ortopedia w Klinice Sthetic dr Jagielskiej

W naszej Klinice z powodzeniem leczymy urazy, na które narażeni są biegacze. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i ogromnej wiedzy naszych ortopedów jesteśmy w stanie szybko przywrócić takie osoby do pełnej aktywności. Oto, w czym możemy pomóc również Tobie:

Zapalenie ścięgna Achillesa

Ścięgno Achillesa jest największym ścięgnem w ludzkim organizmie. Ostry stan zapalny powstaje w nim przede wszystkim na skutek przeciążeń i bardzo często przytrafia się właśnie biegaczom. W jego leczeniu dobrze sprawdzają się małoinwazyjny zabieg PRP, autologiczna terapia Orthokine oraz terapia komórkowa Arthrex ACP

Kolano skoczka

Gdy dokładnie przyjrzymy się biegnącej osobie, zauważymy, że w rzeczywistości wykonuje ona tysiące niewielkich podskoków. Nic więc dziwnego, że to właśnie kolano skoczka tak często przytrafia się amatorom joggingu. Podczas kontuzji dochodzi do przeciążenia więzadła i stanu zapalnego, które można wyleczyć dzięki terapii komórkami macierzystymi, a także wspomnianymi wyżej zabiegami PRP i Orthokine.

Ostroga piętowa

Te same trzy zabiegi, które sprawdzają się w leczeniu kolana skoczka, Klinika Sthetic dr Jagielskiej z powodzeniem stosuje również w przypadku ostrogi piętowej, czyli zapalenia rozcięgna podeszwowego. Schorzenie to jest następstwem zmian zwyrodnieniowych, które skutkują powstaniem narośli na guzie piętowym. Szczególnie narażone są na nie osoby uprawiające sport, w tym również biegacze.

Uszkodzenia chrząstki

Choroba ta najczęściej dotyczy rzepki i objawia się ostrym bólem w stawie kolanowym. Do uszkodzenia chrząstki dojść może na skutek kontuzji, a czynnikami sprzyjającymi są dodatkowo nadwaga, wysoki wzrost i właśnie uprawianie sportu. W leczeniu dobrze sprawdzają się terapia komórkami macierzystymi, PRP i Orthokine, a także zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy.

Zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych

Inną dolegliwością, która często pojawia się w stawie kolanowym i na którą szczególnie narażone są osoby uprawiające jogging, jest zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych. Uraz powstaje na skutek intensywnego wysiłku – przede wszystkim wtedy, gdy bodziec jest powtarzalny. W tym przypadku dobre efekty uzyskać można dzięki wykorzystaniu metod terapii PRP i Orthokine.

Konsultacja ortopedyczna

Podczas biegania przytrafiła Ci się kontuzja? Nie lekceważ nawet niewielkich objawów i już dziś umów się na konsultację w Klinice Sthetic dr Jagielskiej. Nasz ortopeda przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, dokładnie zbada miejsce urazu i zaproponuje najbardziej skuteczne metody leczenia, dzięki którym szybko wrócisz do pełnej sprawności.

Do góry
Umów wizytę

centered image

centered image

© Sthetic    |    site by syd breslauer